زیتون(روان شناسی ازدواج)

دوش آفتاب درزمستان،پرهیزازآفتاب سوزان درتابستان مانع راشیتیسم وسرطان پوست

یک متخصص پوست :

است SPF عیار محافظتی مناسب کرم ضدآفتاب 20 تا 30 

یک متخصص پوست گفت : افراد بور و کودکان دارای پوست سفید بیشتر از دیگر افراد در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دارند.

دکتر محمد امیدیان در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا اظهار داشت : مواجهه بیش از حد با نور مستقیم آفتاب در تابستان می تواند موجب آفتاب سوختگی کک و مک گرمازدگی و در دراز مدت ابتلا به سرطان پوست شود.

وی افزود : در پوست افرادی که دارای موی بور و پوست روشن هستند مقدار کمتری ملانین (رنگدانه جاذب نور فرابنفش ) وجود دارد; در نتیجه این افراد بیش از سایرین در معرض ابتلا به انواع سرطان های پوست قرار دارند.

امیدیان تصریح کرد : افراد با پوست روشن توجه داشته باشند که نباید در ساعات 11 صبح تا سه بعد از ظهر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرند.

وی گفت : کودکان دارای پوست روشن و سفید در صورتی که در دوران کودکی دچار آفتاب سوختگی و کک و مک ناشی از نور آفتاب شدند در بزرگسالی مبتلا به سرطان پوست ملانوم خواهند شد. ملانوم نوعی سرطان پوستی کشنده است .

امیدیان خاطرنشان کرد : شیوع سرطان پوست ملانوم در افرادی که سابقه ابتلای خانوادگی دارند بیش از دیگر افراد است .

وی درباره اقدامات محافظتی در مواجهه با نورآفتاب گفت : افراد دارای پوست روشن و مخصوصا کودکان در مواجهه با نور مستقیم مناسب SPF خورشید باید از از کلاه لبه پهن و پیراهن آستین بلند استفاده کنند . همچنین استفاده از کرم های ضد آفتاب با عیار محافظتی ضروری است .

امیدیان افزود : عیار محافظتی مناسب برای کرم ضد آفتاب بین 20 تا 30 است و به بیش از آن نیازی نیست .

وی گفت : کرم ضد آفتاب باید 15 تا 30 دقیقه پیش از خروج از منزل بر روی پوست مالیده شود . ج24اردی

اکنون که زمستان است کودکان راهنگام ظهرباید بمدت ده دقیقه درآفتاب قراردادتاباجذب ویتامین د ازبزرگ بودن بیش ازحددورسرآنهاپیشگیری شود ودچارراشیتیسم نشوند

نویسنده : هاشم : ۱:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱۱/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم