زیتون(روان شناسی ازدواج)

تعددزوجات ازلایحه تاقانون شدن

نفی تعددزوجات دراسلام امام خمینی وتأییدتعددزوجات دراسلام متحجرین

عنوان های بازمینه قرمزیعنی خطر

امام خمینی ورد پیشنهاد تعدد زوجات

مرحوم شیخ علی آل اسحاق خوئینی،امام جماعت مسجدابوذرقم (برادرشیخ محمد روان شناس وداروگیاهی درقم) سال 65دربین نمازازصلابت امام سخن می گفت که امام که درپاریس بودوهمسرشان درعراق به اوگفتیم شمااینجا تنهاهستید ازدواج مجددانجام دهید.

امام نگاه پرجذبه ای به ماانداخت وفرموددرزندگی شخصی دیگران دخالت نکنید.[وتعددزوجات راردکردند]

دولت احمدی نژادکه مخالف امام درتسخیرلانه جاسوسی آمریکا بوده اینک نیزبرای انتقام ازامام لایحه ضدخانواده رابه مجلس ارائه کرده که باروح قرآن درتضاداست چون قرآن لفظ (لن)رابه کاربرده که شماهرگزنمیتوانید عدالت بین دوزن برقرارنمائید.مخدوش کردن اسلام امام خمینی نزدجوانان ازفتنه های فرقه مصباحیه است.آنها مانند برخی افرادطاغوتی که لباس مشکی می پوشیدندوجلوهئیت های مذهبی درتاسوعاوعاشوراحرکت میکردند چنین رفتاری دارند ولی مرموزانه دست به اینگونه فتنه ها وشیطنت ها می زنند.

مُهرقرآن بربی عدالتی مردان غیرمعصوم درچند همسرداشتن درکشکول 2آمد

سوره نساء در آیه 129 اینچنین میفرمایند : ولن تستطیعوا ان تعدلوا(هرگزنمی توانیدعدالت برقرارکنید) بین النساء ولو حرصتم فلا تمیلوا کل المیل فتذروها کالمعلقه و ان تصلحوا و تتقوا فان الله کان غفورا رحیما

ماده 23لایحه دولت درموردتعددزوجات وموضع مرحوم آیت الله حائری یزدی استادامام خمینی ومؤسس حوزه علمیه قم:

یکی ازوعاظ مشهوربالای منبرمی گفت :زمان آقای حائری یزدی یک طلبه تعدد زوجات نمود مردم محل گلایه اورابه آقای حائری نمودند.

آقای حائری طلبه مذکورراخواست وبه اوگفت چرااین کارراکردی؟

طلبه گفت حلال است خطائی نکرده ام.

آیت الله حائری درجوابش فرمودمگرهرگهی که حلال است باید خورد!

پیگیری مجمع زنان اصلاح طلب (طرفداران اسلام امام خمینی)درخصوص اعتراض به لایحه تعددزوجات ،نویسنده سیده فخرالسادات محتشمی پور:

خانم هاازاین پس مهرتان رابااحتساب مالیات بگیرید!

گزارش های چندگانه ای از ملاقات ها و گفتگوهای زنان با نمایندگان در سایت های مختلف منتشر شده شما هم ببینید :

http://www.zanaan.com/ShowNews.php?727

http://www.irwomen.info/spip.php?article6083

http://meydaan.net/Showarticle.aspx?arid=652

امروز هم ملاقات خوبی داشتیم با فراکسیون زنان مجلس که بالاخره موفق شدیم ببینیمشون و تازه بدهکار شدیم که چرا دیر!!!

ولی این جمله اعجاب آور آقای میرکوهی معاون الهام(همسرفاطمه رجبی ازفعالین متحجرین انجمن حجتیه ای) وزیردادگستری وسخنگوی دولت رو نمی تونم ازش بگذرم که ادعا کرد در اولین پیش نویس قوه قضائیه ماده 23 بوده و دولت چون فکر کرده سهوا حذف شده اضافش کرده !!!!!!!!!!!!!!!!

  خانم نوری همین الان زنگ زد و گفت که آقای هاشمی  شاهرودی خلاف اینو [خلاف حرف میرکوهی را]گفته[ماده 23نبوده است] : http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=59487

 

عصر که جلسه مجمع زنان اصلاح طلب را داشتیم همسرجان[سیدمصطفی تاج زاده]را دعوت کرده بودند که تارفت بالای منبر یکی گفت : آقا از لایحه بگویید اول، فعلا برای ما از همه چیز مهم تر است این لایحه و همسرجان فی البداهه فرمود: در آن مورد خانم محتشمی تخصص دارند ما از اولویت انتخابات می گوییم . خانم کولایی و مولاوردی هم گزارش هایی از ملاقات هایشان با نمایندگان داشتند . در بازگشت به زینب زنگ زدم و گفتم حتما گزارش امروز را برای سایت آماده کند و شماره دوستان را دادم .

..............

پنج شنبه بود که محبوبه زنگ زد و مقدمتا کمی مارا نواخت به دلیل پیشنهادمان برای آوردن نام خدا بالای فراخوان عمومی مربوط به لایحه!!![درسوره برائة درقرآن بسم الله الرحمن الرحیم نیامده است معمولابرای اعلام برائت ازچیزی بسم الله نمی آورندتا عمق نفرت خود به شیطنت رااعلام نمایند]

همیشه گفته ایم و می گوییم در این حرکت اجتماعی یا به قولی جنبش زنان نه قرار است ما کسی را مسلمان کنیم و نه کسی می تواند ما را ذره ای به بی خدایی نزدیک کند . باری ایشان از حضور زنان در مجلس برای روز یک شنبه گفتند و ضرورت حضور دوستان طیف اصلاح طلب و من هم گفتم من نمایندگیشان را ندارم و باید با خودشان صحبت کنند و این گفته را دلیل استنکاف گرفته خواستند که با شادی صحبت کنم و ایشان هم مسلسل وار شروع کردند به شرح برنامه ای که نمی دانستند من درجریانش قرار ندارم و از چندوچونش بی اطلاعم! گفتم که ما با مجلسیون ملاقات هایی داشته و خواهیم داشت و این بار نیز برای همراهی با ائتلاف زنان حتما خواهیم آمد . روز شنبه از ژیلا پیامی داشتم که قرار ما با آقای یوسفیان ملاست و توضیح بیشتر فقط این بود که آیدا من و فریده را همراهی می کند . بعداز ظهر آیدا تماس گرفت و فردا ظهر هرسه عازم بهارستان شدیم . از درب شمالشرقی وارد شدیم و به جمع زنان حاضر در صحنه پیوستیم تا با تقسیم به گروههای کوچکتر به مقصد مورد نظر اعزام شویم و شدیم : هیأت رئیسه . لاله صدیق(قهرمان رالی اتوموبیلرانی) هم با ما همراه شد ولی چون اسمش اعلام نشده بود نتوانست داخل شود . گفتم لاله جان بدو تا  به گروههای دیگر بررسی و رسید.

...سرک کشیدم به داخل سرسرا و چهره آشنایی دیدم در یکی از اتاق ها : آقای مهندس مقیمی بود همکار وزارت کشوری و معاون سابق وزیر و استاندار اسبق و … گفتیم می خواهیم آقای احمد ناطق نوری را ببینیم این پا و آن پا کرد و چون اصرار ما را دید معرفی مان کرد : خانم محتشمی خانم آقای تاجزاده هستن و ایشان هم خانم ماشینی . آقای ناطق را بار اول بود می دیدم و از شوخ طبعی و لوطی منشی ورزشکارانه اش بی اطلاع بودم . همان دم گیر داد به نام خانوادگی فریده و مجبورش کرد تا شأن نزول بگوید و گفت . بی مقدمه رفتیم سر اصل مطلب [رأی مثبت ندادن به لایحه]و ایشان هم کاملا تایید کرد همه فرمایشاتمان را . ذکر خیری هم شد ازمرحومه زهره برادرزاده او ، دوست و هم کلاس دوره دبیرستانم.پرسیدم تا جایی که به خاطر دارم همسرش ازدواج نکرد بعد از او تایید کرد و گفت می گوید تا فاطمه(دخترش) ازدواج نکند این کار را نمی کنم .

دیدار خوبی بود . تاییدمان کرد و تحسین برای حضور و پایمردی و به مزاح گفت باید به خانه های نمایندگان زنگ بزنید و با خانم هایشان صحبت کنید و من گفتم این کار با ما معرفی نمایندگان دو زنه هم باشما .

 فقط به قصد دادن مدال جسارت برای این کار غیرمتعارفشان . خندید و گفت نمی گذاریم تصویب شود دخترم نگران نباشید و ما گفتیم که نگرانیم سخت . نگران دین خدا و فرزندان خودمان.

آقای غفوری فرد با عجله می رفت برای خواندن نماز گفتیم منتظر می مانیم تا برگردید و در این فاصله طلایی نیک را دیدیم و با او هم صحبت کردیم که گفت هیأت رئیسه نطر مخالف دارد و از دستور خارج شده و تصویب شدنی نیست به این شکل و مجمع تشخیص مصلحت هم از همین حالا موضع مخالف دارد .  بالاخره غفوری فرد هم آمد و در حال رفتن به کمیسیون بود که گفتیم وعده داریم و به سرعت رفتیم سراصل ماجرا  ایشان هم با تکان دادن سر تایید فرمایشاتمان کرد و ما هم به امید توجه بیشتر به مسائل زنان خداحافظی کردیم. دلمان می خواست تا با تک تک نمایندگان صحبت می کردیم و از ایشان می پرسیدیم آیا متن لایحه را دیده اند و درمورد آن چه فکر می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اما باید برمی گشتیم . در سالن پایین خبرنگاران جمع بودند و از هر گروهی که بر می گشت، نتیجه ملاقات و گفتگوها را می پرسیدند .

...........

شنبه عصر کمیته زنان خانه احزاب ترتیب یک مصاحبه مطبوعاتی داده بود در رابطه با لایحه که زنان احزاب چپ و راست سخت و کوبنده نقدش کردند . و بعد هم در حاشیه نشست، در مورد اقدامات بعدی با هم گفتگو کردند .

 اقداماتی مثل نامه به رهبری که سرگشاده یا خصوصی بودنش بحث بود و سرطرز نگارشش

ملاقات بانمایندگان مجلس واعتراض به لایحه

 از دفتر خانم آلیا تماس گرفتن برای هماهنگی وقت ملاقات.

قرار شد دوسه نفری از اعضای کمیته زنان هم دوشنبه بیان برای دیدار با فراکسیون . از جمله خانم مولاوردی و رضایی و ولی مراد.

 از نماینده های مجلس ششم هم علاوه بر خانم امانی به خانم مصوری منش هم اطلاع دادم و خانم راکعی و کولایی .خانم نوری هم برای کار حقوقی عمیقی که روی لایحه کرده بود جمع مارو کامل می کرد . به خانم شریعتی نماینده مشهد زنگ زدم و تاکید کردم که ما می خوایم همه زنان باشن تو این جلسه و فقط دیدار با یک نماینده نباشه  او گفت که میاد و گله کردم از برخوردشون با لایحه  که سفت و محکم مخالفت که نکردن، به عکس موافقت هم کردن و ایشون هم توپ را انداختن تو زمین خود ما و گفتن باید از نماینده های شهر خودتون بپرسین چراشو. یکی دوتا از دوستان از آمدن انصراف دادن و یکی دوتا هم گرفتار شدن و نتونستن بیان در عوض تعدادی از زنان فعال در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی که از دیروز وقت گرفته بودن آمدند

 جلسه علاوه بر اعضای فراکسیون با حضور آقای موسی قربانی رئیس کمیسیون قضایی و میرکوهی معاون حقوقی و پارلمانی  دادگستری تشکیل شد . آقای قربانی در مزایای لایحه داد سخن داده بود و در مضرات عدمش که خانم ها از او خواستند شنونده باشد . و ایشان هم تمکین کردند . خانم شریعت پناهی بحث فقهی و حقوقی کرد و خانم نوری که موارد ایراد رو در آورده و بررسی کرده بود و بقیه از منظر اجتماعی بحث کردند

و خانمی که از طرف هیئات مذهبی اومده بود گفت شوهرم روحانیه و گفته به آقای قربانی از قول من بگو من مهریه دخترم رو با احتساب مالیاتش از دامادم می گیرم ! نکته جالبی بود

تو مصاحبه مطبوعاتی هم خانم قاسمی که در مازندران حزب داره گفت : زن ایرانی دیگه شیوه قناعت رو انداخت دور با طرح این لایحه و سبک جدیدی در زندگی خواهد داشت .صرفه جویی تمام و مصرف گرایی السلام .

نوبت من [محتشمی]که شد از جایگاه مدیر سابق در تشکیلات دولتی زنان که با مسائل حقوقی آشناست و با درد زنان مظلوم این دیار نزدیک، چون دیدم بازار انگ چسباندن و این حرف ها هم به راهه و سیاسی کردن موضوع هم بهترین بهانه برای بی توجهی به نظرات کارشناسی، سعی کردم حرفام بیشتر ایجابی باشه و با ابراز افتخار از این که عضو حزبی سیاسی هستم که به مسائل اجتماعی توجه داشته و داره برگشتم به 28 سال پیش و زمان عقدمون که عاقد امام بود و گفتم که وقتی میزان مهریه را پرسیدند و من گفتم یک دوره تفسیر المیزان ایشان بلافاصله خواستند که مبلغی هم تعیین بشه ومن گفتم هیچ وقت به این مسئله فکر نکردم شما خودتون تعیین کنین و ایشان وقتی از بابت امکان استفاده من از تفسیر خاطرجمع شدند خطبه رو خوندند و در پایان هم امام همان سفارش همیشگی : با هم بسازید . رو به من کرده گفتند با شوهرت بساز و به همسرجان هم گفتند با زنت بساز . گفتم من دختر 17 ساله آن روز دو چیز یاد گرفتم یکی اهمیت و وجوب مهریه برای زن و دوم تکلیف متقابل و سازش دوطرفه نه سوختن و ساختن زن. و حالا شما مهریه یعنی هدیه شوهر به زن را تخطئه می کنید و بر آن مالیات را روا می دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟صرفا به دلیل سوء استفاده عده ای از آن !!!

آقای میرکوهی هم بحث مفصلی اندر ضرورت لایحه داشتند که مشکلات دادگاههای خانواده حل می شود و کلی حسن دارد برای زنی که امروز شوهرش او را مجبور به رضایت و دادن اذن می کند . و گفت که خوب است گناه های هم را نشوییم من خودم متعلق به قوه قضائیه هستم و ماده 23 را دیدم در پیش نویس اولیه وبعد که دیدم در متنی که به دولت رسیده نیامده این ماده اضافه کردیم و من گفتم ما این ادعاتونو اعلام می کنیم و او گفت صورتجلسه بشه و یکی دوساعت بعد بود که خانم نوری زنگ زد وخبر صحبتهای آقای شاهرودی رو از قول سایت فردا که نقض کننده صحبت های معاون الهام بود، به من داد . و ما را هشدار داد که اگر دولت لایحه را پس بگیرد خیلی بد می شود و قانون قبلی خیلی مشکل دارد .

آقایان که رفتند من گفتم : دوست داشتیم با شما تنها ملاقات کنیم و بگویم چرا اجازه می دهید آقایون با استفاده از نام زنان و به پشتوانه حمایت شما و موافقت شما قانون تبعیض آمیز و ضد زن و ضد خانواده تصویب کنند ؟و چرا اجازه می دهید این بحث را سیاسی کنند در حالی که کاملا اجتماعی است ؟ و آنان هم انکار کردند همراهی با مردان را برای قانونی کردن تبعیض و گفتند ما با شمائیم و مگر می توانیم نباشیم . خانم شریعت پناهی موقع خداحافظی گفت : بد نیست تکلیف این شایعه را هم روشن کنید که می گویند 60 تن از نمایندگان دوزنه هستند و دوتن از نمایندگان زن، همسر دوم . خانم رهبر مانده بود فقط  و خیلی جا خورد از بخش دوم سوال و شدیدا تکذیب کرد من گفتم لااقل آمار این دوزنه ها را به ما بدین لازم داریم شدید.

همین دیروز یکی از بچه های پردیس آدرس وبلاگ چندزنه ورد پرس دات کام  رو برام فرستاد که تعدادی از مرتکبین این عمل غیرمتعارف در آن معرفی شدن . یک اسم آشنا هم در آن دیدم و یادم اومد که خانم امانی آهسته با همتای خودش در مجلس هشتم، خانم رهبر در مورد اون حرف می زد .

 جالبه انگار قراره این طرح این لایحه تعدادی پرونده رو هم رو کنه . جل الخالق فکر کنم آه مظلوم بالاخره بگیره و یه خبرایی بشه .منتظر می مونیم و البته نگرانی ها هنوز باقی است .

http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1190672اینم گزارش ایسنا از این ملاقات

اعتراض ها همچنان ادامه دارد :

ادامه این پست رادرلینک محتشمی خانم بخوانید

بعد از نشست مطبوعاتی کانون مدافعان حقوق بشر و نشست نه به لایحه ضد خانواده توسط حزب مشارکت، امروز20/5/87جمعیت زنان نواندیش مسلمان به دبیرکلی شاعره گرامی فاطمه راکعی نشست اعتراضی برگزار کرد . که سخنرانان، خیلی تند و گزنده در رابطه با ایرادات و معایب لایحه سخن گفتند و بخش های افزوده شده توسط دولت را تقبیح کردند . تعدادی از سخنرانان، همان سخنرانان در جلسه مشارکت بودند باضافه دکتر ناهید توسلی و دکتر جلالی و نیزسیده اعظم طالقانی فرزند آیت الله سیدمحمودطالقانی که شجاعانه و پرشور سخن گفت و گناه همه تفریط های موجود در حوزه های اجتماعی و بسیاری آسیب های موجود را به گردن افراط گرایانی انداخت که به بهانه نهی از منکر خود مروج منکر شدند و آن کردند که کردند و این شد که هست .

مجمع زنان اصلاح طلب به رهبری زهراشجاعی مشاوررئیس جمهورسابق خاتمی هم بالاخره موفق شد وقت ملاقات با هیأت رئیسه فراکسیون اقلیت مجلس را بگیرد . قرار برای سه شنبه بود . با مسئول دفتر فراکسیون تماس گرفتم و اضطرار موجود به دلیل در دستور کار مجلس بودن لایحه گوشزد کردم  و یک روز قرار جلو افتاد

 

نویسنده : هاشم : ۱:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱۱/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم