زیتون(روان شناسی ازدواج)

چرا پالان برخی ها کج میگردد!!!

نوشته :نسیم خانم

خواهرای عزیز ! امروز میخوام به عنوان زنی که 15 سال سابقه زندگی زناشویی داشته به اتفاق شما به این مطلب یه نگاهی بندازم . شما هم هر ایده و نظری که دارید ولو توهین آمیز اگه دوس داشتید اظهار کنید اگه نه ، ممنونم از اینکه وقت گذاشتین و مطلب رو خوندین .

جونم براتون بگه :

امروزه خیانت همسران متاسفانه واژه ناشناسی نیس و همه ما حداقل یک بار راجع به این مسئله حرف و حدیث شنیدیم ، خوندیم و حتی دیدیم . گرچه اینروزها کم نیستند خانمایی که  به شوهراشون خیانت می کنن  و به قول معروف زیر آبی میرن اما اصولا با شنیدن کلمه خیانت خود بخود فکرمون معطوف میشه به خیانت شوهر نسبت به زنش . این میتونه دو علت داشته باشه 1- بد شانسی آقایون و 2- غالب بودن آمار خیانت آقایون بر خیانت زنها. قصد امروز ما نگاهی هرچند کوچیک به خیانت آقایونه .

به نظر شما توی خیانت شوهرا کی مقصره ؟ مرد ؟ همسر مرد و یا زن اغفال کننده ؟

من متعتقدم که زن و مرد هردو مقصرن . عرض می کنم :

وقتی زن همه فکر و ذکرش امور خانه داری و بچه داری باشه

وقتی زن به خواسته های مادر و خواهر و برادر خودش بیش از اندازه اهمیت بده طوریکه زندگی خودش و شوهر و بچه هاش تحت الشعاع قرار بگیره

وقتی زن در بدو ورود مرد به خونه مدام غر بزنه و احساس خستگی و کوفتگی کنه و این خستگی رو تا آخر شب هم با خودش به بستر ببره

وقتی زن تا اینهمه به مدل مبل و لوستر و تجملات خونه اهمیت میده و و از مردخونه کاملا غافل میشه ( غافل از اینکه شاید سالی یک بار هم مرد به لوستر خونه نگاه نندازه )

وقتی زن به جای بوی عطر و آرایش، فقط رایحه قورمه سبزی و پیاز داغ ازش شنیده میشه

وقتی زن اونقدر گرم مسائل مذهبی و روضه و نوحه و رساله  میشه که یادش میره همدلی و همصحبتی با همسر هم جزئی از فرامین خدا و پیغمبره  

وقتی زن روابط بسیار خصوصی با شوهر را نوعی آلودگی و در واقع تابو بدونه 

پس دیر یا زود باید منتظر طوفانی بس عظیم بود . اینجاس که با این همه بی میلی و بی محبتی از جانب زن ، مرد سرخورده شده و میل و گرایشش به سمت شخص سوم گل میکنه و کمبودها و خواسته های چندین و چند سالشو میخواد از فرد جدید طلب کنه . و این یعنی همان فاجعه ای که ما بهش میگیم خیانت .

از طرفی همه ما می دونیم که آقایون موجوداتی هستن راحت طلب، شکمو ،  بهونه گیر ، عشق باز و از همه مهمتر تنوع طلب. 

موارد زیادی دیده میشه که بانوی خونه هیچ کم و کسری برا آقا نذاشته از بشور و بساب و پخت و پز و بچه داری گرفته تااااااااااااااااااااااااا مسائل خصوصی زناشوئی به نوبه خودش رعایت شده اما آقای شوهر صرفا جهت ارضای حس تنوع طلبی ودر واقع از سر شیطنت به خودش این اجازه رو میده که پاشو از گلیم خودش درازتر کنه و شیرینی بودن با شخص سوم رو هم تجربه کنه. این شخص سوم 1- زن شوهرداری هس که به نوعی خودش خائن محسوب  میشه و از نگاه شرع حتی گناهکارتر از مرد خائنه  و2- زنان خودسرپرستی که بیشتر از نوع اول ، کانون توجه آقایون هستن.

و اما نتیجه :

1- خانمها بیشتر به همسر خود ابراز عشق و محبت کنن و در واقع با این کارشون هم قدمی خودشونو به مرداشون ثابت کنن.

2- آقایون خویشتن دار و در برابر ناملایمات صبورتر باشن

و به قول حاج آقا دهنوی از همه مهمتر هر دو عضو جامعه رو باید به سمت یک خونواده اسلامی و الگوپذیری از ائمه اطهار و همچنین مطالعه در مورد امور زناشوئی و سازش با یکدیگه هدایت کرد.

3- شخص سوم  هم باید سنجیده عمل کنه و بی گدار به آب نزنه ، او هم باید خویشتن دار باشه و با دلبستگی های بچه گونه و موقت ، بیخود به روح و احساس و شخصیت  خودش آسیب نرسونه چون به هر حال مرد هرچقدر هم که خائن باشه و هوس باز،  باز هم زن و بچه و زندگی خودشو به دنیا عوض نمیکنه و این وسط تنها کسی که ذی ضرره کسی نیس جز شخص سوم.

اینا نظر من بود .

دوستای خوبم  یادمون باشه تو هر نقشی که هستیم اگه بتونیم رضایت خدای بزرگ رو جلب کنیم مطمئنا برنده اصلی ما هستیم  .

نویسنده : هاشم : ۱:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٠/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم