زیتون(روان شناسی ازدواج)

پیغمبر: وای بحال مردی که واردخانه شوداهل بیت او از او وحشت کنند،بلرزندو بترسند.

امام علی (ع) : اجملوا فی الخطاب تسمعوا جمیل الجواب.(1) زیبا سخن بگویید تا پاسخ زیبا بشنوید.
قرآن کریم میفرماید: قولوا للناس حسنا.(2) با مردم زیبا صحبت کنید.

یک کسی به کس دیگری گفت:آقا من در خانه خیلی عصبانی میشم، منو راهنمایی کنید... که عصبانی نشم. گفت: چرا عصبانی میشی؟ گفت: دست خودم نیست، وقتی پامو تو خونه میذارم و یه ناراحتی پیش بیاد به زمین و زمان بد میگم و بی اختیار عصبانی میشم.
گفت: اگر بی اختیار عصبانی میشی ، نسبت به من هم عصبانی شو. گفت: حاج آقا با شما که نمیشه... گفت: وقتی بامن نمیشه با اونها هم نمیشه. اینو بدون که وقتی تو خونه عصبانی بشی بچه ات یاد میگیره، بزرگ میشه و این عصبانیتشو به تو و مادرش برمیگردونه.

 


از حضرت عیسی(ع) سوال کردند که سخت ترین عذاب قیامت چیست؟ حضرت فرمودند: خشم خدا، گفتند: یاروح الله چه کنیم که از خشم خدا در امان بمانیم؟ گفتند: خشم خود را فرو خورید. پیامبراکرم(ص) فرمودند: وای به حال مردی که وارد خانه شود و اهل بیت او از او وحشت کنند،بلرزندو بترسند.

 

به نظر شما رفتار مناسب زن در قبال کلمات رکیک و زشت مرد چیست؟

 

1- مقابل به مثل کنه.
2- بی تفاوت باشه.
3- اصلا با این مرد نمیشه زندگی کرد.
4- خونسرد باشه ...
5- ...

پیوست:
1- غررالحکم، 2568
2- بقرة، آیه83

--------------------------

ما یک همسایه داریم گفته وقتی شوهرم مشاجره میکندلباس هایم را بیرون می آوریم وهمانطورکه پیغمبرفرموده زن باید همانطورکه ازلباس برهنه میشه ازحیابرهنه بشه عمل میکنم چون مرد دیداری است خشمش فرو می ریزد و آرام می شود

درروایات است که خوردن برخی غذاها مثل روغن زیتون بابو ، کدو(حلوائی)،به ،...خلق را نیکومیکندویطفی الغضب خشم را خاموش می کند !

رنگ های شاد یا برهنگی لازم زن درمنزل سبب خاموش شدن غضب مردمیشه

استفاده ازغذاهای حاوی ویتامین ب نیز مرد را ادب میکند!

نویسنده : هاشم : ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٠/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم