زیتون(روان شناسی ازدواج)

رفسنجانی در دیدارباپرفسورشیروتاکادا:ژاپن ازنظرعلمی و تجربی معلم آموزش زلزله است

وی در دیدار پروفسور شیرو تاکادا، زلزله‌شناس برجسته ژاپنی و رئیس اسبق دانشکده مهندسی عمران دانشگاه کوبه ژاپن، با اشاره به زلزله‌خیزبودن ایران و شرایط خاص گسل‌هایی که احتمال فعال‌شدن آنها در مناطق مختلف کشور وجود دارد، بر ضرورت استفاده از تجارب کشور ژاپن برای آمادگی مواجهه با این واقعه طبیعی تأکید کرد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با توجه به وقوع سونامی بسیار بزرگ اخیر در ژاپن و تششعات نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما، گفت: اکثریت دنیا پذیرفته‌اند که ژاپن از لحاظ علمی و تجربی معلم مناسبی برای آموزش مدیران بخش زلزله سایر کشورهای جهان است.
به گزارش آفتاب وی  با اشاره به اینکه ژاپن اقدام به ساخت سازه‌ای به نام «میز زلزله» کرده است که می‌تواند آثار مخرب زلزله بر روی ساختمان‌ها و اماکن بزرگ را کم کند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد در مورد آشنایی و استفاده از این تکنولوژی با ژاپن همکاری و حتی دانشجویانی را برای بهره‌مندی از این دانش مفید بورسیه نماید.
پروفسور تاکادا در این دیدار با ابراز خوشحالی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و انجام این دیدار گفت: مهمترین درس زلزله برای ژاپن، اهمیت مدیریت زلزله، آمادگی، میزان هماهنگی مدیران بحران، تبادل اطلاعات صحیح و آموزش مردم است.
وی با تأکید ضرورت و اهمیت آموزش و آمادگی قبلی مدیران کلان، میانی و پایین دستی برای مدیریت بحران زلزله گفت: هدف اصلی در مقابله با زلزله جلوگیری از تلفات انسانی است، زیرا بناها و اماکن با پول قابل بازسازی است، ولی تلفات انسانی غیرقابل جبران است، لذا ژاپن برای آموزش بیشتر مدیران خود و مردم، برنامه‌ریزی‌های خاصی در آینده تدارک دیده است.
پروفسور تاکادا با تشکر از اهتمام دانشگاه آزاد اسلامی برای استفاده علمی از تکنولوژی میز زلزله، از همکاری این کشور با این دانشگاه استقبال کرد.

نویسنده : هاشم : ٢:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱۱/٦
Comments نظرات () لینک دائم