زیتون(روان شناسی ازدواج)

معاون وزرات بهداشت: آب آشامیدنی برخی مناطق کشور، ماده شیمیائی مضرآرسنیک دارد

معاون وزرات بهداشت: آب آشامیدنی کشور، آرسنیک دارد؛ سلامت مردم در خطر است

در شرایطی که مسوولان وزارت نیرو همواره بر آلوده نبودن آب آشامیدنی در کشور تاکید می کنند یک مقام ارشد وزارت بهداشت در یک مراسم رسمی از وجود آلودگی در آب آشامیدنی برخی از مناطق کشور خبرداد.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: آلاینده‌های طبیعی در برخی مناطق کشور باعث شده آب آشامیدنی مردم آرسنیک داشته باشد. سلامت مردم در خطر است. وزارت صنایع به داد سلامت مردم برسد.

به گزارش فارس، علیرضا مصداقی‌نیا، معاون بهداشتی وزیر بهداشت در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک وزارت صنعت و معدن و تجارت و وزارت بهداشت اعلام کرد سال گذشته بنا به دستور ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز تحقیقات محیط زیست دانشگاه به پژوهشکده محیط زیست تبدیل شد. این پژوهشکده با ۳ مرکز تحقیقاتی آب، هوا، ضایعات جامد تشکیل شد.

وی افزود: کمک وزارت صنایع فوق‌العاده به سلامت کشور کارساز است. هم اکنون از دو دسته آلاینده در کشور و در برخی شهرهای بزرگ رنج می‌بریم. مثلاً آلاینده‌های طبیعی که در برخی استان‌ها آب آشامیدنی مردم را به آرسنیک آلوده کرده که اینها مربوط به معادن است که ما نمی‌توانیم خیلی برای رفع آن کاری انجام دهیم. تنها کاری که می‌توانیم بکنیم در جنبه‌های دیگر مانند پاکسازی است.

مصداقی‌نیا تصریح کرد: دسته دوم آلاینده‌ها، آلاینده‌هایی است که بشر به وسیله صنایع آنها را به وجود آورده است که می‌توانیم جلوی آنها را بگیریم.

وی تصریح کرد: اطلس کامل ارتباط بین بیماری‌ها و آلاینده‌های طبیعی در دست اجرا است که به زودی آن را منتشر می‌کنیم.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت هشدار داد: ما از وزیر صنایع می‌خواهیم که دستور پیگیری و حمایت از جلسات کارگروه‌های تشکیل شده بین این دو وزارتخانه را صادر کند. همچنین از جناب وزیر می‌خواهیم به داد سلامت مردم از بابت آلاینده‌ها برسد. افزایش سرطان‌ها و بیماری‌های مردم می‌طلبد که وزارت صنایع همکاری بیشتری با وزارت بهداشت انجام دهد.

نویسنده : هاشم : ٤:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱۱/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم