زیتون(روان شناسی ازدواج)

حوادث

در واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان اردوی راهیان نور شاهرود ۱۴ نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل زائرین مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب اردوی راهیان نور در محور گرمسار – سمنان ۱۴ نفر کشته و زخمی شدند.

در این حادثه دلخراش فاطمه عبادبیانی از فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان شاهرود و زهرا قربانپور دانش‌آموز نخبه استعدادهای درخشان، دختر مدیرکل راه و ترابری استان سمنان در دم جان باختند و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند که ۴ از آنان دچار قطع عضو، ضربه مغزی و تخلیه چشم شده‌اند. دانش‌آموزان حادثه دیده، دانش‌آموزان پایه دوم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان، معارف اسلامی صدرا و غیرانتفاعی فرشته شاهرود بودند.

علت اصلی بروز این حادثه دردناک تخطی از سرعت مطمئنه و خواب‌آلودگی راننده اعلام شده است.

این چندمین بار متوالی است که در سطح کشور شاهد بروز چنین حوادثی در قالب کاروان‌های راهیان نور هستیم.

دو هفته پیش، تصادف اتوبوس راهیان نور دانش‌آموزان خراسان رضوی منجر به فوت ۳ دانش‌آموز و مجروحیت ۱۳ دانش‌آموز و مربی شد.

آذر ماه امسال نیز در اثر تصادف خونین اتوبوس دانشجویان کاروان راهیان نور در مشهد۶ نفر قطع عضو شدند.

فروردین ماه سال جاری نیز در حادثه دیگری ۴۷ دانشجوی کرمانی کاروان راهیان نور کشته و زخمی شده اند که طبق آمار ۱۰ نفر کشته و ۳۷ نفر زخمی شده اند.

راهیان نور کاروان‌های سیاحتی – مذهبی است که به بازدید از مناطق جنگی بازمانده از جنگ ایران و عراق در غرب و جنوب غربی این کشور می‌پردازند که همه ساله با تصادفاتی همراه است. سه سال پیش اتوبوس حامل کاروان راهیان نور در استان خوزستان مورد حمله مسلح افراد ناشناس قرار گرفت و سه نفر بر اثر شلیک گلوله کشته شدند.

سازمان پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد تا پایان دی‌ماه سال ۹۰، ۱۷ هزار و ۶۴۲ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند.

همچنین ۱۰ هزار و ۷۶۱ مورد از تلفات ۱۰ ماه سال جاری در جاده‌های برون‌شهری، پنج‌هزار و ۱۱۹ مورد در جاده‌های درون‌شهری، یک‌هزار و ۶۲۷ مورد در جاده‌های روستایی و محل ۱۳۵ مورد از این تلفات نامعلوم ثبت شده است.

غیر از این آمار مصدومانی که امسال به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند ۱۴٫۵ برابر متوفیات حوادث رانندگی هستند، یعنی ۲۵۷ هزار و ۶۰۲ مورد مصدوم در ده ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی مراجعه داشتند که از این میان، ۱۸۷ هزارو ۳۸۴ نفر مرد و ۷۰ هزار و ۲۱۸ نفر زن هستند.

-----------------------------------

توزیع شیرهای آلوده در شهرستان رباط کریم و بهارستان بیش از ده ها تن از دانش آموزان و نوآموزان مهدکودک‌های این دو منطقه روانه بیمارستان کرد.

به گزارش مهر، این در حالی است که از سوی یک شرکت لبنی واقع در شهرک نصیرشهر که مسئولیت بخش شیر یارانه‌ای مدارس را بر عهده داشت در یک پروسه از تولید خود بنا به دلایل مبهمی شیر آلوده وارد مدارس کرده و پس از مصرف آن دانش آموزان و نوآموزان مهدها با مسمومیت شدیدی مواجه شده اند.

هم اکنون اکثر مطب‌های پزشکی و بیمارستان‌ها مملو از کودکان معصومی است که بر اثر مصرف این شیرهای آلوده دچار مسمومیت غذایی شده‌اند.

بر پایه همین گزارش در جریان پیگیری روند توزیع و چگونگی آن در سطح شهرستان متاسفانه برخی از مسئولین امر از دادن پاسخ به خبرنگار ما خودداری و این موضوع را کاملا محرمانه اعلام کردند اما اولیاء دانش آموزان با تماس‌های مکرر خود با دفتر خبرگزاری خواستار انتشار این خبر در رسانه‌ها شدند تا عوامل این امر شناسایی و مورد بازخواست قرار گیرند.

یکی از والدین دانش آموزان این شهر دراین باره به مهر گفت: پسرم روز دوشنبه شیر خود را مصرف نمی‌کند و آن را در داخل کیف به خانه می‌آورد و به خواهر خود می‌دهد و زمانی که خواهرش این شیر را مصرف می‌کند با مسمومیت شدید این شیر مواجه می‌شود.

وی در ادامه گفت: زمانی که فرزند خود را سریعا به بیمارستان به دلیل وخامت جسمانی منتقل کردیم پزشکان علت اسهال و استفراغ شدید را مسمومیت شدید شیر اعلام کردند.

وی در پایان افزود: برای حفظ سلامت فرزند خود و دیگر دانش آموزان و جلوگیری از تکرار این موضوع شکواییه‌ای تنظیم کرده تا خاطیان امر به اشد مجازات برسند.
در این باره دکتر داود تنها یکی از پزشکان رباط کریمی ضمن تائید این مسمومیت گفت: ما در این مرکز پزشکی شاهد دهها نفر از دانش آموزان و نوآموزان مهدکودک‌ها و مدارس بودیم که همگی آنها بر اثر مسمومیت به این مرکز مراجعه کرده بودند.

دکتر تنها ادامه داد: روز دوشنبه از ساعت ۱۶ به بعد یک سری از بچه‌ها پشت سر هم به این مرکز مراجعه کردند تا ساعت ۲۰ شب که با علامت استفراغ و دل درد مواجه بودند.
وی عنوان کرد: معاینه که انجام شد، مسمومیت غذایی با توجه به علائم مسمومیت که در چند ساعت در بچه‌های مدارس بوده بیشتر والدین اظهار کردند که فرزنداشان شیر خورده که عامل مسمویت است.

به گفته وی عوامل میکروبی و نیز نحوه نادرست نگهداری شیر یا پروسه تولید بوده است.
دکتر تنها بسیاری از مطب‌های پزشکی نیز در این روز با چنین مراجعینی مواجه بوده‌اند.

بر اساس آخرین اخبار واصله حدود ۱۵۰ نوآموز در شهرستان رباط کریم به دلیل مصرف شیر مسموم شدند و متاسفانه آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم از ارائه هرگونه اطلاعاتی در این باره خودداری کردند و اعلام کرده اند: هر اطلاعاتی می‌خواهید باید از حراست اداره دریافت کنید

ادامه به نقل ازولاگ غذا

 

دانش آموزان هنگام مصرف شیر موارد زیر را در نظر بگیرند:


  • بسته بندی :
شیر پاستوریزه باید در ظروف مناسب شیشه ای یا یکبار مصرف پلاستیکی قابل مصرف در صنایع غذایی یا پاکت مخصوص بسته بندی شیر و در شرایط کاملا بهداشتی به بازار عرضه گردد . درپوش بطری های شیشه ای باید از جنس آلومینیوم خالص و یا پلاستیک مجاز و غیر قابل نفوذ و مقاوم در برابر ضربه بوده و نشتی ایجاد ننماید . درب بندی ظروف بسته بندی باید به نحوی باشد که هیچ گونه دخل و تصرف در فرآورده صورت نگیرد .

  • برچسب گذاری :
مشخصات زیر باید به طور وضوح بر روی ظروف بسته بندی جهت آگهی مصرف کننده درج گردد :
- درصد چربی جهت انواع شیرهای با چربی متفاوت در مورد شیر بدون چربی کلمه ( رژیمی ) قید گردد .
- عبارت ( شبر پاستوریزه تهیه شده از شیر گاو )
- شرایط نگهداری ( تا هنگام مصرف در یخچال نگهداری شود )
- در صورت همگن کردن شیر باید کلمه ( هموژنیزه ) درج گردد .
- درج شماره پروانه ساخت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
نام کارخانه
- نشانی و آدرس کارخانه
- تاریخ مصرف و انقضاء
  • ویژگی های حسی شیر پاستوریزه :
رنگ : شیر پاستوریزه باید دارای رنگ طبیعی شیر گاو باشد .
بو: شیر پاستوریزه باید دارای بوی طبیعی بوده و عاری از بوهای غیر عادی و نامطبوع باشد .
طعم : طعم شیر پاستوریزه باید همان طعم مطبوع شیر و عاری از طعم های فلزی ، تندی ، تلخی ، ترشی و سایر طعم های غیر عادی باشد .

http://www.ardalan.id.ir/forum/about1887.html

 

خبرگزاری فارس: توزیع شیر در مدارس تهران از امروز

همیشه به یاد داشته باشیم

در قبال  سلامتی کودکان مسئولیم.

منبع تصویر:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900829001397

نویسنده : هاشم : ۱:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٢/٤
Comments نظرات () لینک دائم