زیتون(روان شناسی ازدواج)

مادر شهید سال 57 «قربانعلی رخشانی مهماندوست »معروف به ننه‌علی درگذشت.

شهید رخشانی در قطعه ۲۴ بهشت زهرا (س) نزدیک مزار شهید فهمیده دفن شده است و مادر این شهید بیست سال در یک اتاقک حلبی در کنار مزار فرزندش زندگی می‌کرد.

ننه علی لقب معروف و مشهور مادری است که مدت ۲۰ سال بصورت شبانه روز دراتاقکی فلزی خانه و در کنار مزار فرزند شهیدش زندگی کرد.

شهید قربانعلی رخشانی مهماندوست که در دوران پهلوی در هواپیمایی کشوری مشغول به خدمت بود، در حین حمل و پخش اعلامیه های امام خمینی در شهر اهواز شناسایی و توسط ساواک دستگیر و پس از تحمل شکنجه های بسیار به شهادت رسید و در قبرستان اهواز دفن شد.

بعد از پیروزی انقلاب به امام اطلاع می‌دهند که مادری از تهران به اهواز آمده و در کنار مزار فرزند شهیدش زندگی می‌کند، البته بدون هیچ سرپناهی که او را در مقابل گرمای طاقت فرسای جنوب محافظت نماید. به دستور امام (ره) پیکر این شهید از اهواز به بهشت زهرا (س) در تهران منتقل می‌شود.

از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۸ننه علی در این اتاقک فلزی زندگی کرد، به گفته دوستان خانه شهید بهشت زهرا (س) تا مدتها این اتاقک، برق نداشت وسیله گرمایشی و سرمایشی نداشت. بعد از سال ۷۸ به دلیل کهولت سن و بیماری جسمی، تنها دخترش او را به خانه خود می‌برد و از آن به بعد هرچند ماه یک بار به زیارت مزار فرزندش می‌آید.

 

 

 

 

نویسنده : هاشم : ۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٢/٤
Comments نظرات () لینک دائم