زیتون(روان شناسی ازدواج)

دوره عقد برای شناخت دیراست

اسمش و چی بذارم ؟
دیروز داشتم نظرات دوستان و میخوندم که دیدم یک دوست عزیزی با این عنوان که دوره عقد برابر است با دوران شناخت ، مطلب قبلی من موافق نیستند. شایدم حق با ایشونه بله دوره عقد برای شناخت دیره اما تا وقتی با کسی همخونه نشی یا مسافرت نری نمیتونی بشناسیش تازه اگرم بری مسافرت بازم نمیتونی دقیق متوجه اخلاقیاتش بشی اینا همش در حد یک شناخت اولیه است که من و همسرم با یک جلسه صحبت در همین حد متوجه خصوصیات هم شدیم . من از اخلاقیاتم گفتم ایشون هم همینطور گفتند ، خانواده ها هم که از چند سال قبل همدیگرو میشناختند .

چند روز به عید سال ۹۰ مونده بود که خانواده همسری تماس گرفتند و گفتند ما میخوایم بیایم منزل شما ، من هم آماده شدم و خودم و خوشگل کردم  و تا اومدن اونها منتظر شدیم تا اینکه علی اقا به همراه مادر و چهارتا خواهرشون اومدن منزل ما البته پدرشوهر و برادر شوهر اهل مهمونی نیستن و نیومده بودن . و هر کدوم از خواهرشوهرا دستشون یک کادو بود به جز خواهر کوچیکه که دستش خالی بود وقتی از پله ها رسیده بودن بالا چشمم به کادوها بود برای همین یادم نمیره دست کی خالی بود

اولین ناراحتی ما بعد از رفتن خانواده علی آقا بود که این هم به خاطر نبود شناخت کامل بود و ما تازه باید با روحیات هم آشنا میشدیم .

بله بعداز رفتن خانواده علی آقا اس ام اس ها شروع شد و من به خاطر هدیه ها تشکر کردم و گفتم  بیشتر از همه از کیف خوشم اومده  ،سلیقه کی بوده؟

تو اس ام اس لحن صحبت ها مشخص نیست و علی طور دیگه ای برداشت کرده بود ، فکرمیکرد من با کنایه گفتم و از کیف خوشم نیومده

بعدش کلی ناراحت شده بود و من مجبور بودم توضیح بدم تا از دلش در بیارم

نویسنده : هاشم : ٦:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم