زیتون(روان شناسی ازدواج)

خوشحالی مهرجویی از اکران « نارنجی‌پوش»

 


ایسنا نوشت: مهر جویی همزمان با اولین روز اکران فیلم «نارنجی‌پوش» از اینکه این فیلم در فصل بهار به نمایش درمی‌آید اظهار خرسندی کرد . داریوش مهرجویی گفت: با توجه به مضمون فیلم که درباره پاکیزگی است، برایم خوشحال‌کننده است که فیلم سرانجام اکران شده و خوب موقعی است. فیلم «نارنجی‌پوش» در همان گروه «قدس» اکران شده که پنج سال قبل، فیلم «سنتوری» در آن گروه قرار بود اکران شود و سردرهای آن نصب شده بود اما پایین کشیده شد و این فیلم اکران نشد. این کارگردان همچنین اظهار امیدواری کرد: فیلم «نارنجی‌پوش» به درستی به مخاطب ارایه شود. امیدوارم فیلم توسط آپاراتچی‌های سینماها به درستی نمایش داده شود چون این موضوع برایم خیلی مهم است و بارها شاهد بودم که پرده‌های فیلم که عوض می‌شود، بخشی از فیلم زده می‌شود، بنابراین امیدوارم درست نمایش داده شود چون روند فیلم و گفتمان فیلم را خراب می‌کند. داریوش مهرجویی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به موضوع فیلم اشاره کرد و گفت: امیدوارم باتوجه به موضوع فیلم که درباره پاکیزگی‌است، مردم ترغیب شوند که آشغال‌زوایی نکنند و آشغال‌زدایی کنند. همه جای این مملکت طبیعت‌های زیبایی دارد که بخش عمده‌ای از آنها را آشغال گرفته است؛ دلم می‌خواهد«نارنجی‌پوش» هشداری باشد به مسوولان محیط‌زیست که این مملکت را تمیز نگه دارند چون طبیعت ما دارد از بین می‌رود. مهرجویی با بیان اینکه سوژه فیلم «نارنجی‌پوش» را از چهار سال قبل در ذهن داشته است، یادآور شد: طرح و موضوع فیلم «نارنجی‌پوش» در هنگام ساخت پروژه «طهران، تهران» شکل گرفت و بعد از ساختن «آسمان محبوب» سراغ پروژه سینمایی آن آمدم. مخاطب «نارنجی‌پوش» همه افراد جامعه هستند چون موضوع فیلم موضوعی است که به درد همه افراد جامعه می‌خورد و فیلم نوعی آگاهی‌دهنده است. مهرجویی در پایان اظهار امیدواری کرد: اکران «نارنجی‌پوش» تاثیر دلخواهم را در جامعه بگذارد و در رفع معضل آشغال‌هایی که دارد طبیعت ما را نابود می‌کند، کمکی بکند.

www.toppatogh.com | عکس جالب از فیلم نارنجی پوش

  • مهر نوشت:
"نارنجی پوش" در 25 سینمای تهران روی پرده رفت
اکران عمومی "نارنجی پوش" ساخته داریوش مهرجویی با 25 سینما در تهران  آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکران عمومی این فیلم به طور گسترده از  23 فروردین‌ماه در سینماهای قدس، ایران، آزادی، فرهنگ، پردیس ملت، پردیس زندگی، اریکه ایرانیان، جوان، موزه سینما، آستارا، گلریز، فلسطین، مرکزی، پارس، سپیده، کارون، حافظ، فرهنگسرای نور، پردیس تماشا، راگا، ماندانا، شکوفه، شاهد و پایتخت آغاز  شد.

در خلاصه داستان نارنجی پوش آمده: حامد آبان عکاس حرفه ای مجلات و روزنامه‌ها با خواندن کتابی چنان تحت‌تأثیر پالایش محیط زیست و مبارزه با آشغال‌زدایی می‌شود که با لباس نارنجی مخصوص رفتگران به شهرداری می‌پیوندد و با عنوان "نارنجی پوش لیسانسه" به شهرت می‌رسد و...

حامد بهداد در کنار لیلا حاتمی، میترا حجار، طناز طباطبایی، فردوس کاویانی، همایون ارشادی، اردشیر رستمی، امید روحانی و.. در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

نویسنده : هاشم : ٤:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۱/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم