زیتون(روان شناسی ازدواج)

موادشمیائی ازجمله پلاستیکی طبق تحقیقات دانشمندان سرطان زاهستندپیشگیری کنیم

باتشکرازابوذرفرستنده این میل:

ـ از ظروف پلاستیکی در مایکروویو استفاده نکنید.  ـ بطری های آب پلاستیکی را در فریزر قرار ندهید.  ـ از لفافه و پوشش پلاستیکی در مایکروویو استفاده نکنید.  1- ماده شیمیایی Dioxin باعث بروز سرطان خصوصاً سرطان سینه می شود. 
2- دیوکسین یک سم بسیار قوی برای سلولهای بدن است. 
3- اخیراً تحقیقاتی توسط دکتر Edward Fujimoto مدیر برنامه ریزی سلامت بیمارستان Castleآمریکا راجع به دیوکسین و چگونگی عملکرد آن در بدن صورت گرفته که در نتیجه آن توصیه های ذیل ارائه شده است . 
4- بطری های پلاستیکی آب را در فریزر برای انجماد قرار ندهید چون این کار باعث آزادسازی سم دیوکسین از ظروف پلاستیکی می شود. 
5- نباید غذاهای خود را در ظروف پلاستیکی در مایکروویو گرم کنید مخصوصاً در مورد غذاهای حاوی روغن و چربی او اعلام نموده ترکیب «چربی ـ حرارت بالا و پلاستیک» باعث آزادسازی دیوکسین به داخل غذا و نهایتاً بدرون سلولهای ما میشود. 
6- بجای آن برای گرم کردن غذا استفاده از ظرف شیشه ای مثل پیرکس و چینی توصیه می شود، در این حال شما همان نتیجه را از گرم کردن غذا فقط بدون دیوکسین میگیرید. 
7- غذاهای فوری (Fast Food) و سوپها باید از ظرف یکبار مصرف تخلیه و در ظرف دیگری گرم شوند. 
8- کاغذ بد نیست ولی نمی دانیم که مطمئن تر از ظروف شیشه ای و غیره باشد. 
9- وقتیکه قبلاً رستورانهای غذای فوری (Fast Food) غذا را از ظروف یونولیت (Foam) به ظرف کاغذی جابجا کردند، مسئلۀ دیوکسین یکی از دلایل انجام این کار بود. 
10- لفاف های پلاستیکی فقط وقتی خطرناکند که با غذا برای پخت در مایکروویو استفاده شوند. 
11- فرآوری غذاها در حرارت خیلی بالا باعث حل شدن و آزاد شدن دیوکسین از پلاستیک و تزریق آن بداخل غذا می شود.. 
12- به عنوان جایگزین پوشاندن غذا با یک لفاف کاغذی توصیه می شود..

نویسنده : هاشم : ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۱/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم