زیتون(روان شناسی ازدواج)

فبای آلا’ ربکماتکذبان/پس کدامیک ازنعمت های پروردگارتان راتکذیب می کنید

خرما وگردو

دکترخرسند متصدی تغذیه درمانی هلند می گوید حدود40سال قبل کلیه هایم دردگرفت بهترین متخصصان تهران گفتند باید ظرف یک هفته تخلیه کنی والامی میری سریع به المان اعزام شدم آنجا هم 48ساعت مهلت دادند برای تخلیه 48ساعت تصمیم بگیریم که بعد24ساعت تصمیم گرفتم بیمارستان راترک کردم ونگذاشتم کلیه هایم راتخلیه کنند وباخرما وگردو و...آنهارادرمان کردم

قدرنعمت های خدا را  بدانیم وشکرگزارباشیم وشکرگزاری این کاست که درست استفاده کنیم وسریع فریب جراحان رانخوریم

http://www.food4u.blogsky.com/

واردات گردوی چینی ضربه به تولید ملی
کرمان - خبرگزاری مهر: کرمان به عنوان دومین تولید کننده گردوی کشور و با کیفیت ترین محصول ارگانیک در این زمینه نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش خبرنگار مهر، طی ماههای اخیر خبری شگفت آور در رسانه ها منتشر شد و آن ورود بی رویه گردوی چینی به کشور است، طبق آمار ایران چهارمین کشور تولید کننده گردو در جهان محسوب می شود و ورود گردوی چینی به بازار داخلی تنها اثری که دارد ضربه به تولید داخلی و از دست دادن یک مزیت و مرغوبیت کالا در سطح جهان است.

  برخی افراد سود جو نه تنها به تولید و اقتصاد فکر نمی کنند بلکه همچنان با ورود برخی اقلام غیر ضروری در بخش کشاورزی تیشه خود را برای ضربه به کشاورزی داخلی تیز تر نیز کرده اند.

 

استان کرمان در کنار اقلیم بیابانی خود در شهرستانهای بافت و رابر چهره ای دیگر از طبیعت را نمایان کرده است.

رودخانه های پر آب مراتع سرسبز و پر باران، باغهای گسترده انواع میوه های سردسیر و کوهستانهای سر به فلک کشیده و مملو از جنگلهای سر سبز با گسترده وسیع، این خطه را به یکی از زیباترین نقاط ایران تبدیل کرده است که در کنار زیبایی های بصری پتانسیلهای ویژه کشاورزی را نیز در خود جای داده است.

بافت دومین تولید کننده گردوی ارگانیک کشور

شهرستان بافت در کرمان یکی از مهمترین قطبهای تولید گردو در کشور محسوب می شود بطوریکه عنوان دومین تولید کننده کشور را یدک می کشد و محصول گردوی این شهرستان به صورت کاملا ارگانیک و فاقد هر گونه کوددهی و سم پاشی تولید و به بازار عرضه می شود بطوریکه طعم گردوی بافت بخوبی از سایر محصول گردوی مناطق دیگر قابل تشخیص است.

 


 

گردوی کرمان مزیت اقتصادی کشور

10 هزار هکتار باغ گردوی این شهرستان با تولید سالانه 14 هزار تن یک ظرفیت ویژه اقتصادی در منطقه ایجاد کرده است.


عدم وجود کارخانه بسته بندی و نظام تدوین شده بازاریابی و برند مشخص گردوی بافت موجب شده است کشاورزان بافت با ضرر مواجه شوند و از سوی دیگر کرمان نیز از یک زیربنای اقتصادی بومی محروم مانده است.
 
از سوی دیگر خشکسالی و عدم تدبیر در خصوص رفع مشکل کم آبی در باغهای گردو و همچنین گسترش سریع کرم خراط به عنوان مخرب ترین تهدیدی که باغهای گردو با آن مواجه هستند دردسر ساز شده است.
 

شیوع آفت خرم خراط که پس از انتقال نهال آلوده از استانهای شمالی به بافت آغاز شد از سال 77 به موازات خشکسالی خسارات جبران ناپذیری به گردوی بافت زده است بطوریکه تنها راه مبارزه با گسترش بیماری قطع درختان آلوده و آتش زده آنها است.
 
عدم کنترل این آفت هر سال خسارات زیادی را به باغهای استان کرمان وارد می کند که تنها در بافت سه هزار هکتار باغ آلوده شده اند و این روند ادامه دارد.
 
نکته جالب و در عین حال خطرناک، این است که شیوع این آفت که باغهای آلوده را صد در صد به نابودی می کشاند در فصل خشکسالی بیشتر است.
 
 
 
تشکیل انجمن گردو بارقه ای امید در دل کشاورزان

روز پنجشنبه با همکاری بخش خصوصی در نهایت انجمن گردوی دومین قطب تولید این محصول در هتل پارس کرمان راه اندازی شد و امیدها را در دل کشاورزان زنده تر کرد.
 
این اقدام در سال تولید ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی، نوید بخش روزگاری نو برای گردو کاران استان کرمان محسوب می شود.
 
این انجمن که با هدف تدوین نقشه راه برای گردوی کرمان تشکیل شده است می تواند با زمینه سازی در راستای بسته بندی و معرفی برند گردوی استان کرمان سود ناشی از این محصول را عاید کشاورزان کند.
 
 
  
علی زیبا چهره، کارشناس اقتصاد کشاورزی استان کرمان در گفتگو با مهر اظهارداشت:
کرمان جزو قطبهای کشاورزی کشور است و در میان انواع محصولات کشاورزی استان کرمان حداقل در 10 محصول رتبه اول تولید را در کشور دارد که در صدر آنها از لحاظ اقتصادی پسته قرار دارد.
 
  اما در رده های بعد بدون تردید خرما و گردو قرار دارند که به نظر می رسد در سایه پسته پنهان مانده اند و نیاز به ساماندهی دارند.
  در اکثر 23 شهرستان کرمان درخت گردو کشت می شود اما بدون شک بهترین گردوی کرمان در بافت و رابر برداشت می شود.
 
وی با ابراز تاسف از وجود گردوی سایر استانها در کرمان گفت: علت این امر بی توجهی های صورت گرفته به این مزیت بی نظیر اقتصادی در استان کرمان است.
  آب و هوا و اقلیم بافت و رابر شرایطی را مهیا کرده است که باغهای این شهرستانهای استان کرمان مملو از گردو است اما متاسفانه این گردوهای بدون بسته بندی به مردم فروخته می شود و حتی برند گردوی کرمان نیز تعریف شده نیست.
  در واقع پس از برداشت محصول در بهترین حالت دلالان از استانهای دیگر به کرمان می آیند محصول را خریداری می کنند و به استانهای دیگر به ویژه همدان منتقل می کنند و به اسم گردوی آنجا می فروشند.
  در برخی موارد نیز محصول پس از بسته بندی در کارخانه های دیگر استانها، دارای سود افزوده می شود و از کشور خارج می شود.
 
وی با اشاره به خلاء روشهای مکانیزه همچون برداشت محصول گفت: کشاورزی کرمان باید در کنار پسته سایر محصولهای صادراتی را نیز تعریف کند.
 
 
 
 
  رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان به مهر گفت:
مهمترین مشکل گردوی استان کرمان عدم بسته بندی است.
 
  تا کنون به دلیل عدم وجود انجمن گردو مشکلاتی در این بخش وجود داشت که امیدواریم با جمع شدن تولید کنندگان گردو در این انجمن و کنار گذاشتن اختلاف نظرها بهترین شرایط برای رسیدن به جایگاه مناسب ایجاد شود.
 
 
وی از سرمایه گذاران استان کرمان خواست در بحث ایجاد کارخانه های فرآوری گردو سرمایه گذاری کنند و سود افزوده محصول را در کرمان ایجاد کنند.
 
  با توجه به شرایط خاص اقتصادی باید به سمت اقتصاد غیر نفتی و افزایش تولید ملی حرکت کنیم که در کنار آن افزایش کیفیت نیز مد نظر است.
 
  بحران خشکسالی در کرمان باید جدی گرفته شود و مسئولان در سطح ملی باید هر چه زودتر در این زمینه چاره اندیشی کنند.

 
 
..............................
گزارش: اسماء محمودی

5 تا از خواص بی شمار گردو:
گردو خون‌ساز و تصفیه‌کننده خون است.
خوردن گردو از تشکیل سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا جلوگیری می‌کند.
گردو درمان‌کننده بیماری‌های ریوی است.
دم‌کرده برگ درخت گردو برای درمان ورم مفاصل مفید است.
 
قسمت سبز و تازه میوه گردو را اگر با آب بجوشانید و موهای خود را با آن رنگ کنید رنگ قهو‌ه‌ای به مو می‌دهد.
از زیتون(روانشناسی ازدواج):
http://zatun2001.persianblog.ir/post/1549/
 
 
 
 
 
 
 


یک وبلاگ:
انجمن گردوی کرمان
http://agerdo.blogfa.com/
نویسنده : هاشم : ٧:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٤
Comments نظرات () لینک دائم