زیتون(روان شناسی ازدواج)

توت ویتامین پی و سیترین دارد یعنی فلاونوید داردتوت تصفیه کننده خون است بهارفصلش

[رد اوربیت - پژوهشکده علوم شناختی:]

میوه هایی مانند توت آبی (بلوبری) [با نام گیاه شناسی ایدا اریزا – در اصل متعلق به منطقه آمریکای شمالی] و توت فرنگی که به عنوان "آب نبات طبیعت" شناخته می شود در فصلش خوشمزه و شیرین است.  شاید فصل این میوه ها بهترین زمان استفاده از آنها باشد، چرا که مطالعه تازه ای نشان داد مصرف توت آبی و توت فرنگی به کاهش روند ضعف شناختی در بزرگسالان سالمند کمک می کند.  دستاوردهای این پژوهش، منتشر شده در مجله پزشکی "انالز اف نورالژی" (سالنامه ی عصب شناسی)، چنین القا می کند که در افراد مسنی که توت هایی را  مصرف می کنند که از نظر فلاونویدها (ویتامین پی و سیترین) غنی است روند ضعف سالمندی شناختی می تواند تا 5/2 سال عقب زده شود.

 تصور می شود که فلاونویدها در گیاهانی موجود است که از نظر ویژگی های انتی اکسیدانت و ضد التهابی بالا باشد.  در حالی که فشارهای عصبی (استرس) و التهاب می تواند به اختلال های عصبی کمک کند، مصرف بیشتر فلاونویدها می تواند آن تاثیرها را کاهش دهد.  این یافته ها می تواند برای جمعیت در حال افزایش سالمندان در آمریکا [و دیگر جامعه ها] سودمند باشد.  بنا بر سرشماری 2010 ایالات متحده آمریکا جمعیت سالمندان افزایش 15 درصدی داشت، که رشدی سریعتر از تمام جمعیت آمریکا بود.

دکتر الیزابت دوور از بیمارستان زنان بریگم و دانشکده پزشکی هاروارد اظهار داشت: "با پیرتر شدن جامعه آمریکا، درک موضوع های بهداشتی که رو در روی این گروه سنی قرار می گیرد به طور فزاینده ای اهمیت می یابد.  مطالعه ما این موضوع را بررسی کرد که آیا مصرف بیشتر [انواع] توت ها می تواند از نرخ ضعف شناختی بکاهد یا نه."

در این گزارش ... تیم پژوهشگران داده هایی را از گروه 121,700 نفری پرستاران زن بین سن های 30 تا 55 سالگی را گردآوری نمود.  آنها از سال 1976 به پرسشنامه هایی درباره سلامت و بهزیستی پاسخ دادند؛ هر چهار سال یکبار بعد از 1980، آنها درباره مصرف غذایی خود پرسش شدند.  دانشمندان در بین سال های 1995 تا 2001 همچنین عملکرد شناختی آنها را نیز اندازه گیری نمودند. در پایان این طرح، پژوهشگران متوجه شدند که زنان سالمندتر که بیشتر توت آبی و توت فرنگی بیشتری می خوردند تمایل کمتری به ضعف شناختی نشان دادند. 

منبع

نویسنده : هاشم : ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم