زیتون(روان شناسی ازدواج)

کتاب شناسی ازدواج

بسم الله الرحمن الرحیم

عنوان                                        نویسنده                                             ناشر

1- ازدواج مکتب انسان سازی         شهید دکترسید رضا پاکنژاد

این کتاب بخشی ازکتاب اولین دانشگاه وآخرین پیامبرمی باشد که سه قسمت است درقسمت اول شرایط خواستگار بیان شده که صفات خواستگارطبق احادیث مندرج درآن دریادداشت خواستگاری درآرشیو فروردین     86این وب نوشت آمده است و با شماره داخل قلاب مشخص شده است. قسمت دوم کتاب مربوط به معاشقه وعروسی است جزئی از آن دریادداشت تنوع درآرشیو مهر86آمده است وقسمت سوم کتاب درمورد بارداری می باشد باتوجه به اینکه نویسنده پزشک بوده وبرمباحث اسلامی هم مسلط بوده مفید ترین کتاب تخصصی روابط زناشوئی دربازار کتاب می باشد یک جلد ازسری کتابهایش روش شوهرداری است که انتشارات بعثت چاپ کرده است نتیجه یک تحقیق را درج کرده که مهربانی زن وشوهر سبب زیبائی فرزندانشان وبدخلقی آنها سبب زشتی فرزندانشان می گردد/ص191. [البته تحقیقات جدیدتر بهبود سریعترزخمها وعفونت بدن خود همسران وفرزندانشان راتایید کرده است]. این کتاب تمکین را تسلیم ندانسته بلکه هنرزن دانسته که تمام حرکات زن اعم ازمعاشقه وکرشمه ومانوردادن هایش برای تشویق به ترغیب وتعقیب مرد برای به ارگاسم رساندن او وقربان صدقه رفتن اوست وگرنه تمکین معنی نداشت وتسلیم بود.درعسرت قراردادن زن سبب فشارقبرشوهر است .

2- نشاط جنسی بانوان                 یوسف غلامی

این کتاب احادیث وارده ازپیامبر وائمه معصومین، مربوط به معاشقه وسکس همسران را با دانش روان شناسی تحلیل کرده ودرپایان به بحث در باره حقوق همدیگر ازرساله مراجع تقلید پرداخته است که بهترین کتاب علمی سکسلوژی در بازار کتاب است.   بخش عمده این کتاب دروب نوشت خانواده درمانی (لینک است روان شناسی زناشوئی ،خانواده درمانی) آمده است

3- راهنمای خانواده

این کتاب هم مانند دوکتاب قبل علمی است نه بازاری وبه تشریح سردمزاجی(بیماری کاهش کشش جنسی) وناتوانی جنسی  وغذاهائی که سبب آنها می شوند پرداخته است .

4- زن درآئینه جلال وجمال              عبدالله جوادی آملی                     اسراء

این کتاب به تشریح زن درقرآن ودربرهان ودرعرفان پرداخته ومباحثی درباره حقوق زن دارد.رحامت را عامل فطری روابط اجتماعی دانسته وبه تفسیر آیه الذین ینقذون  عهد الله من بعد میثاقه ...(آیه 27بقره و25رعد) پرداخته است وصله رحم طبق این آیات راواجب دانسته وقطع کننده ارتباط مورد لعن ونفرین خدا است . عباد الرحمن هم درمورد انسان وهم فرشته ها در قرآن بکاررفته (ص89)است که هم مربوط به زن است هم مرد. پس فرشته ها صرفا زن نیستند .صرف زن دانستن فرشته را نشأت گرفته از انکارمعادوربوبیت الهی دانسته است(ص92).زینت آفاق وآسمان ،آنچه روی زمین است«کهف7» وآسمان را ستاره ها«صافات6»[ستاره زرد درخشان درشب ، نوشته روی کعبه هم زرد درخشان] وزینت انفس وقلب انسان را ایمان دانسته است(حجرات7) .

5 – نظام حقوق زن دراسلام                       شهید مرتضی مطهری                   صدرا

    این کتاب همانطور که ازنامش پیداست بیشتر دررابطه با حقوق است ولی اشاراتی به رفتارشناسی دارد واز قول ریک رفتارشناس ، نقل کرده :«بهترین جمله ای که یک مرد می تواند به همسرش بگوید این است که بگوید دوست دارم عزیزم» وخوشبختی برای یک زن بدست آوردن قلب مرد است /ص73 این کتاب مباحثش بیشتر قانون مدنی است واشاره ای به اعلامیه حقوق بشر دارد.وازلحاظ غریزی زن را گل وجلوه گری و ناز ومرد را بلبل ومظهرطلب ونیازمی داند ومکانیسم مرد را اسیرشهوت بودن ومکانیسم زن را اسیرمحبت بودن میداند [البته امروزه دانش رفتارشناسی اثبات کرده که مرد ازچشمش وزن ازلمس شدن وبوسیده شدن ومعاشقه  وبیشتر حس شنوائی اش که باید روزی یک ساعت بگدوبخندد به آرامش میرسد‍ همینکه زن به اوج معاشقه رسید مثل فرشته شاد است وبه محض نیازبه بوسیده شدن ومعاشقه ومقاربت اعصابش خراب وبهانه گیرمیشود تا به کامروائی برسد . رمزنیاززن به معاشقه بهانه گیری وکرشمه های اوست . رمز نیازمردهم عصبانیت اومی باشد کلید بد خلقی مدیران بدست کارگران وکارمندان این است که دیشب وضعیت قرمزبوده وصدای آژیری که هم اکنون ازمدیرجیغ جیغومی شنوید علامت وضعیت قرمز است وبه پناهگاه بروید. شاید سر اینکه امام معصوم اول فرموده عقل زن درزیبائی اش است راز چشم مردها رابگشاید وامام خمینی هم به یکی ازنوه هایش دربدوعروسی توصیه داشته که در زیبائی وتزئین منزلت تلاش کن]کتاب دیگر این شهید اخلاق جنسی است درقطع جیبی است.

6- روان شناسی زناشوئی                        کیفورد آدامز(ترجمه محمد رضا دژاکام)کتاب امروز

7- فشارروانی برزن                       /جورجیا کین(مهدی قراچه داغی )               نقش ونگار

فشارروانی (تنیدگی یاstress)

8- مسائل جنسی واختلالات روان تنی /کاپلان – سادوگ (نصرالله پورافکاری)

9- مردان مریخی زنان ونوسی        جان گری (سید رضا نیازی)                        اتابک

این کتاب توصیه هائی دررابطه با بهبود روابط همسران دارد .

ندا(طنین انداز) پنجشنبه 19/7/1386 - 8:24

 سلام..حتما کتابای خوبی هستند.انشالله که بخوننو یاد بگیرن

چارلی چاپلین به دخترش: تا وقتی قلب عریان کسی را ندیدی بدن عریانت را نشانش نده! هیچ گاه چشمانت را برای کسی که معنی نگاهت را نمی فهمد گریان مکن قلبت را خالی نگه دار اگر هم یه روزی خواستی کسی را در قلبت جای دهی سعی کن که فقط یک نفر باشد به او بگو که تو را بیش تر از خودم وکمتر از خدا دوست دارم زیرا که به خدا اعتقاد دارم وبه تو نیاز دارم

sonorous.persianblog.ir 

 

 

نویسنده : هاشم : ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۱۱/٥
Comments نظرات () لینک دائم