زیتون(روان شناسی ازدواج)

سرطان پرهزینه برترین بیماری صعب العلاج است از بیماری های خاص است

هدف دشمن از نگاه دکترگیلورد هاوزراستادبین المللی تغذیه :

فلسفه های گمراه کننده عقیده دارند برای از پادرآوردن ملتی نخست باید سلامت و تندرستی او را ضعیف کرد ... پس از آن به آسانی میتوان او را طعمه خویش قرارداد

=======

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با اعتراض نسبت به مدعیان دروغین حقوق بشر در غرب گفت: چگونه غربی‌ها می‌توانند ادعای رعایت حقوق بشر داشته باشند، در حالی که داروهای حیاتی بیماران نیازمند را مشمول تحریم‌های بی‌رحمانه خود قرار می‌دهند.

وی در دیدار اعضای هیات امنا، مدیران، کارکنان و خیرین بنیاد امور بیماری‌های خاص با اشاره به روند شکل‌گیری این بنیاد، نبود متولی ویژه برای بیماران مبتلا به بیماری‌هایی چون هموفیلی، تالاسمی و سایر بیماری‌های خاص را مهم‌ترین دلیل تشکیل این مرکز خواند و گفت: امروز پس از دو دهه از تشکیل بنیاد امور بیماری‌های خاص، وقتی به دستاوردها، امکانات و خدمات گسترده‌ای که به بیماران و نیازمندان ارایه می‌شود، نگاه می‌کنیم، تحسین و قدردانی هر انسانی را برمی‌انگیزد.

به گزارش ایلنا، «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی»، اساس تاسیس و فعالیت این‌گونه بنیادها را برخاسته از همت بلند انسان‌های خیر و کمک‌های بی‌شایبه اقشار گوناگون مردم دانست و تصریح کرد: در بسیاری از عرصه‌ها که مسوولان حکومتی نتوانستند یا کوتاهی کردند، مردم و خیرین دلسوز وارد شده و بارهای بزرگی از دوش دولت و نیازمندان برداشته‌اند. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به فلسفه آفرینش انسان از سوی خداوند و اعتراض ملائکه به شرارت‌های آینده این موجود اشاره کرد و امتحان الهی و تلاش برای تقرب به منشاء ربوبیت را اساس خلقت انسان عنوان کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های نزدیکی به خداوند کمک به هم‌نوع به خصوص نیازمندان و بیماران خاص است.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه همواره در طول تاریخ و در همه جوامع، انسان‌های نیک‌سرشت و نوع‌دوست با عملکرد خود، زشتی اقدامات انسان‌های شرور و انحصارطلب را پوشش داده و زیبایی و لطافت زندگی اجتماعی و الهی را نشان داده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه در جامعه اسلامی ایران، نوع‌دوستی و کمک به دیگران از ارزش‌های پایدار و همیشگی مردم بوده و ما از این جهت همواره زبانزد سایر جوامع و ملت‌ها بوده‌ایم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران بنیاد امور بیماری‌های خاص و نیز مردم نوع‌دوست و خیرین نیکوکاری که همواره کمک‌حال نیازمندان و بیماران بوده‌اند، تاکید کرد: این امر نباید باعث شود که مسوولان کشور در بخش‌های گوناگون اجرایی و قانون‌گذاری از وظایف خود نسبت به بیماران خاص به خصوص بیماران سرطانی غافل شوند.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، سرطان را شایع‌ترین بیماری صعب‌العلاج و پرهزینه جوامع امروز خواند و با بیان تنگدستی اغلب افراد مبتلا به این بیماری، تامین اجتماعی کامل و جامع را نیاز فوری و اساسی کشورمان خواند و تاکید کرد: در دوران مسوولیت اجرایی اینجانب، لایحه جامع و کاملی با درنظر گرفتن منابع لازم تهیه و به مجلس ارسال شد، اما متأسفانه پیگیری جدی تاکنون صورت نگرفته و این برای کشوری با منابع غنی مادی و انسانی، چون ایران به هیچ‌وجه زیبنده نیست.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به منابع مالی بیماری‌های خاص اشاره کرد و با تشکر از مجلس شورای اسلامی در ادوار گوناگون که همواره حامی بودجه این بیماران بوده‌اند، از دولت و مسوولان اجرایی در بخش بهداشت و درمان نیز خواست این بنیاد را مورد حمایت بیش از پیش قرار داده و مشکلات و موانع مالی، عمرانی و تجهیزاتی آنان را مرتفع کنند

نویسنده : هاشم : ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٢/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم