زیتون(روان شناسی ازدواج)

30هزارفارق التحصیل رشته مامائی بیکارند

آفتاب: رییس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ساری از وجود ۳۰ هزار فارغ‌التحصیل بیکار در رشته مامایی در کشور خبرداد.

قهرمان محمودی  سلامت خانواده را مدیون زحمات قشر ماما دانست و افزود: ماما‌ها نقش اساسی در ارتقای شاخص‌های توسعه یافتگی سلامت خصوصا کاهش مرگ و میر کودکان و مادران دارند.

وی بیان داشت: قبل از انقلاب میزان مرگ و میر مادران از هر یک هزار نفر مورد ۲۴۵ نفر بود که این تعداد در حال حاضر به ۲۲ نفر رسیده است.

وی در ادامه به مشکل بیکاری ماما‌ها اشاره کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان مامایی با مشکل شدید بیکاری و عدم قرارداد بیمه‌ای مواجه هستند به طوری که بیش از ۳۰ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان مامایی بیکار هستند و امیدواریم در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ساری نیز در سخنانی روز پرستار و ماما گفت: مبارزه با جهالت بالا‌ترین عامل سعادت است و ما باید زمینه را به گونه‌ای فراهم کنیم تا همه جوانان بتوانند به راحتی و آرامش به تحصیل بپردازند.

به گزارش فارس،کیومرث نیاز آذری روز جهانی ماما را فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه مامایی در نظام سلامت کشور و تجلیل و قدردانی از خدمات خالصانه و شبانه‌روزی ماما‌ها دانست و گفت: امروز نقش و جایگاه پرستاران و ماما‌ها در ارتقای سلامت خانواده و تأمین سلامت جامعه ستودنی است و شما پرستاران و ماما‌ها باید قدر کارتان را بدانید و برای ارتقای علمی و مهارت‌های خودتان تلاش مضاعف کنند.
نویسنده : هاشم : ٥:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم