زیتون(روان شناسی ازدواج)

طلاهایتان را درخیابان آشکارنکنیدشمارا می ربایند وخفه میکنند

اگرفرزندتان نابغه است معرفی نکیند می کشندش
اگر پول زیاد دارید بیان نکنید می دزدنش
اگربچه اتان طلاهمراهش است تنهادرکوچه وروضه و...رهایش نکنید کش میروند
اگراروپائی ها ازآثارباستانی ما خبرنداشتند پایه های تخت جمشیدراسرقت نمی کردند
اگر...
آفتاب: خانواده زن جوانی به نام لیلا با مراجعه به پلیس آگاهی شیراز از ناپدید شدن مرموز او خبر دادند. آن‌ها در شکایت خود گفتند: لیلا دیروز برای خرید از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. در این مدت هم تلاش ما برای یافتن او بی‌نتیجه مانده است.

پس از این شکایت تحقیقات برای یافتن سرنوشت زن جوان آغاز شد تا اینکه جسد او در حالی که در میان فرش پیچیده شده بود در حاشیه شهر کشف شد.

سرهنگ سیروس حیدری – رئیس پلیس آگاهی استان فارس- با اعلام این خبر به مهر گفت: با توجه به سرقت کیف و طلاهای زن جوان ماموران احتمال قتل او با انگیزه سرقت را مطرح کردند. به همین خاطر بررسی‌ها را بر روی طلافروشی‌ها متمرکز کرده و پس از ردیابی‌های گسترده مرد تبهکاری را هنگام فروش طلاهای مقتول دستگیر کردند.

متهم در بازجوئی‌های اولیه منکر قتل شد و گفت: طلا‌ها را در خیابان پیدا کرده است. از سوی دیگر تناقض گوئی‌های او باعث شک پلیس شد و بازجوئی‌ها از او ادامه یافت. مرد تبهکار سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: روزحادثه با مشاهده برق طلاهای زن جوان وسوسه شده او را به قتل برسانم. به همین خاطر به تعقیبش پرداخته و در محلی خلوت او را با ضربه‌های سنگین از پا درآوردم. بعد هم با سرقت کیف و طلا‌هایش جلسه را در میان فرش کهنه‌ای پیچیده و در آن محل‌‌ رها کردم.

به گزارش مهر،رئیس آگاهی استان فارس افزود: با اعتراف متهم ۵ طلافروشی که طلاهای سرقتی را خریده بودند نیز شناسائی شدند.

آفتاب: این متهم 27ساله که مسعود نام دارد ابتدا فقط به کشتن دو خواهر متهم بود اما با ادامه یافتن تحقیقات، سومین جنایت را نیز گردن گرفت پس از آن مشخص شد دو زن دیگر نیز با شیوه‌ای مشابه از پای درآمده‌اند. به همین دلیل اتهام مسعود به پنج قتل افزایش یافت تا اینکه در نهایت فاش شد او چهار نفر را قربانی کرده است.

بنا بر این گزارش، در تاریخ 24بهمن سال 89، جسد زن جوانی تقریبا 25ساله در شهرستان آبیک واقع در استان قزوین کشف شد که بر اثر شلیک گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده بود.

تلاش ماموران برای شناسایی هویت مقتول و قاتل ادامه داشت تا اینکه در 12اردیبهشت سال گذشته، جسد زن دیگری تقریبا 30ساله که براساس اعلام پزشکی قانونی او نیز بر اثر شلیک گلوله از سلاحی کمری به ناحیه سر به قتل رسیده بود در حوالی محل کشف جسد اول، یافت شد.

پس از آن در روز هشتم‌تیر ، جسد دو زن جوان که از لحاظ چهره به یکدیگر شباهت زیادی داشتند، در پارک جنگلی سیسنگان واقع در شهرستان نوشهر در فاصله 500متری از یکدیگر کشف شد؛ این بار نیز هر دو مقتول از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند.

تحقیقات برای شناسایی هویت اصلی مقتولان از سوی پلیس آگاهی نوشهر ادامه داشت تا اینکه دو روز بعد مردی با مراجعه به پلیس آگاهی نوشهر از مفقود شدن دو دخترش به نام‌های «نرجس» و «نسترن» خبر داد و مشخص شد این دو همان مقتولان جنگل سیسنگان هستند.

کارآگاهان دریافتند این دو خواهر که هر دو مطلقه بودند با فردی به نام «مسعود- پ» و همسرش «مهدخت» ارتباط داشتند. ماموران پلیس پس از اعزام به محل زندگی مسعود دریافتند او به تهران گریخته است، بنابراین همسرش مهدخت دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به اداره آگاهی نوشهر منتقل شد.

مهدخت که همسر دوم متهم است در بازجویی‌ها اظهار داشت همسرش با او در ارتباط است؛ به این ترتیب مسعود در یک ملاقات صوری دستگیر شد. مسعود که سابقه کلاهبرداری دارد، در بازجویی‌ها به قتل دو خواهر اعتراف کرد و اظهار داشت، از طریق همسرش با «نرجس» و «نسترن» آشنا شد و روز حادثه به محل کارشان رفت و به بهانه‌ای آنها را سوار خودرو‌اش کرد. سپس در بین راه با استفاده از آبمیوه دو خواهر را بیهوش و به پارک سیسنگان منتقل و پس از آنکه مقتولان را از خودرو پیاده کرد و آنها را به قتل رساند و طلاهایشان را به سرقت برد و به تهران گریخت.در ادامه از خودرو متهم، مدارکی از زن جوانی به هویت «مژگان» به دست آمد و معلوم شد این زن ساکن تهران بود اما به دلیل بیماری تنفسی مدتی بود که در شهرستان چالوس زندگی می‌کرد و چندی پیش مفقود شده بود. بنابراین تحقیقات از مسعود در خصوص این زن آغاز شد. مسعود در بازجویی به قتل مژگان نیز اعتراف کرد و اظهار داشت که با او به بهانه ازدواج، طرح دوستی ریخت و پس از جلب اعتمادش، او را به تهران کشاند و در بین راه، در حوالی سد کرج پس از خوراندن آبمیوه مسموم با ضربات چاقو او را به قتل رساند و اموالش را به سرقت برد.

این اعتراف‌ها در حالی ثبت شد که ماموران پلیس از کشف جسدی در حوالی سد کرج خبری دریافت نکرده بودند و از طرف دیگر شیوه قتل دو خواهر همانند قتل دو زنی جوانی بود که اجسادشان در آبیک قزوین کشف شده بود.

بنابراین این فرضیه قوت بیشتری یافت که قاتل در قتل‌های اخیر نیز دست داشته باشد و فقط برای رد گم کردن، قتل در حوالی سد کرج را مطرح کرده است.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات دریافتند مژگان هویت مقتولی است که جسدش در 12اردیبهشت امسال در قزوین کشف شد. در نهایت متهم از قتل مژگان و زنی دیگر به نام فاطمه پرده برداشت. او انگیزه خود را از قتل مژگان سرپوش گذاشتن بر ارتباطش با این زن اعلام کرد و توضیح داد مژگان بارها او را تهدید کرده بود که اگر ترکش کند همسرش مهدخت را در جریان این ارتباط قرار خواهد داد.

متهم درباره نحوه قتل چهارم نیز اظهار داشت، زمانی‌که در منزل استیجاری در هشتگرد ساکن بود حین تخلیه خانه با فاطمه که مستاجر جدید بود، آشنا شد و با او طرح دوستی ریخت و در روز حادثه او را به محل قتل کشاند و با شلیک گلوله به زندگی فاطمه نیز پایان داد و سپس اموال و طلاهایش را به سرقت برد.

مرد جنایتکار در ادامه به بازسازی صحنه چهار جنایت خود پرداخت و صحنه قتل ها را بر اساس اعترافاتش بازسازی کرد.
اولیای دم چهار مقتول هم با مراجعه به دادسرا برای قاتل تقاضای قصاص کردند.

به گزارش مهر،با تکمیل تحقیقات در دادسرا بازپرس متهم را در چهار جنایت مجرم شناخت. با تائید قرار مجرمیت از سوی قاضی حمزه صورتی- دادستان نوشهر- پرونده مسعود و همسرش با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان مازندران فرستاده شد و قرار است بزودی جلسه محاکمه متهمان برگزار شود.
====================
آفتاب: چند ساعتی از تحویل سال 91 نگذشته بود که کارآگاهان پلیسآگاهی استان فارس از کشف جسد زن ناشناسی در محله سعدی شیراز باخبر شدند.

دقایقی بعد تیمی از ماموران همراه بازپرس کشیک قتل در محل جنایت حاضر شدند. در نخستین بررسی ها مشخص شد زن جوان با ضربه های جسم سخت به قتل رسیده و قاتل جسد او را در منطقه ای کم تردد رها کرده است. از سوی دیگر پزشک جنائی نیز اعلام کرد حدود 72 ساعت از قتل این زن می گذرد.

پس از تحقیقات مقدماتی جسد برای تعیین علت اصلی مرگ و شناسائی هویت مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد.

تیم جنائی هم برای کشف راز این جنایت شناسائی هویت مقتول را در دستور کار قرار دادند به همین خاطر به بررسی پرونده افراد فقدانی پرداختند. بررسی ها نشان داد سه روز قبل خانواده زن جوانی به نام مونا با مراجعه به پلیس آگاهی از ناپدید شدن او خبر داده بودند.

در ادامه خانواده مونا به پزشکی قانونی منتقل شدند که با مشاهده جسد، دخترشان را شناسائی کردند.آنها در جریان تحقیقات اظهار داشتند: مونا سه روز قبل برای انجام کاری از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. در این مدت به هرجا که احتمال می دادیم آنجا باشد سر زدیم اما تلاش های ما برای یافتن او بی نتیجه ماند. به همین خاطر با مراجعه به پلیس طرح شکایت کردیم.تا اینکه از قتل او باخبر شدیم.

با شناسائی هویت مقتول روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله تازه ای شد و کارآگاهان با تجسس های گسترده متوجه شدند مقتول آخرین بار با مردی به نام سامان قرار داشته است.

با کشف این سرنخ سامان دستگیر و برای تحقیقات به اداره آگاهی منتقل شد . او در نخستین بازجوئی ها منکر هرگونه آشنائی با مقتول شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: مدتی قبل به واسطه آشنائی با مقتول مقداری پول به او قرض دادم اما مونا از پس از دادن آن خودداری می کرد.روز حادثه با طرح نقشه ای شیطانی با او در محله سعدی قرار گذاشتم. از مونا خواستم طلبم را بدهد اما بازهم منکر این پول شد. تصمیم گرفتم او را بکشم و به جای طلبم طلاهایش را سرقت کنم. زمانی که مقتول در حال ترک محل قرار بود ضربه های سنگینی به سرش زدم که باعث مرگش شد. جسد را همانجا رها کرده و سریع گریختم.

به گزارش مهر،متهم پس از اعتراف به این جنایت و بازسازی صحنه قتل با قرار بازداشت روانه زندان شد.
نویسنده : هاشم : ٦:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم