زیتون(روان شناسی ازدواج)

نکات اجتماعی 16

رئیس هیات مدیره کانون عالی کارگری کشور از افزایش ۲۰ درصدی مشاغل کاذب در سال ۹۰ و جاری خبر داد.

غلامرضا خادمی‌زاده رئیس هیات مدیره کانون عالی کارگری کشور در گفتگو با ایلنا ایجاد رکود در واحدهای تولیدی را عامل افزایش نرخ بیکاری دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل وضعیت بحرانی واحدهای تولیدی مشاغل کاذب در کلان شهرهای کشور افزایش یافته‌اند.

--------

علی دهقان کیا عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران در گفتگو با ایلنا ضمن بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد کل بنگاه‌های کشور خرد و کوچک هستند یاد آور شد: گسترش قراردادهای سفید امضا در این بنگاه‌های اقتصادی نشان از بی‌اعتبار شدن قراردادهای کاری و فقدان امنیت شغلی کارگران دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

---------

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران، با اظهار شگفتی از واردات بی‌رویه و غیرقانونی عسل گفت: در حالی‌که در کشور مازاد تولید عسل نسبت به سرانه مصرف داریم، تحت عناوین مختلف شاهد واردات عسل از آفریقا و کشورهای دیگر هستیم.

---------

وزارت ارشاد به دلیل توقیف نگه داشتن یک فیلم به دو نیم میلیارد جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش آفاق در پی توقیف اکران فیلم سینمایی سنتوری در زمان ریاست صفارهرندی در منصب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عوامل فیلم سنتوری به دیوان عدالت اداری شکایت کردند.

--------------

اکبر ترکان وزیر اسبق راه و ترابری در گفتگو با فرارو بیان می‌کند که مسئله اصلی کنونی کشور فساد اقتصادی است. وی ضمن ریشه یابی این مسئله راهکارهایی هم برای جلوگیری از آن پیشنهاد می کند.

 ترکان گفت: «فساد هم اکنون خرخره کشور را گرفته است. هر کجا می روید از شما پول می خواهند. اگر زمانی این موضوع به صورت پنهانی انجام می گرفت اکنون اینطور نیست و خیلی راحت مذاکره می کنند و این امر برای کشور خیلی خطرناک است.»

--------

در پی انتشار خبر محکومیت یک کاریکاتوریست اراکی به ۲۵ ضربه شلاق ، آن هم به دلیل کشیدن کاریکاتوری متعارف از نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی ، سایت های خبری ایران با صدور بیانیه مشترکی ، خواستار تجدید نظر در این باره و اصلاح روش های برخورد با رسانه ها شدند.

 در این بیانیه که به امضای عصرایران – تابناک – اعتدال – مشرق نیوز – انتخاب – قانون آنلاین – آتی نیوز – افکار نیوز – صراط نیوز – عصرخبر – پول نیوز – بازتاب امروز – بی باک – افق نیوز -ایران ویج – جذاب نیوز – ۵۹۸ – همراهان نیوز – زیست نیوز – بولتن نیوز – شفاف – پارسینه – سیتنا – عبرت نیوز رسید، آمده است: مشاهده و بررسی کاریکاتور -که نماینده مذکور را در لباس ورزشی نشان می دهد- حاکی از آن است که کوچکترین بی حرمتی و توهینی در آن مستتر نبوده و معلوم نیست محکمه اراک ، بر چه اساسی چنین حکم عجیبی را انشاء کرده است؟! اگر قرار بود که کشیدن کاریکاتور چهره های سیاسی ، ورزشی ،هنری و … مستوجب شلاق و تعزیر باشد ، می بایست در هر شهری ، شعب متعددی از محاکم به بررسی کاریکاتورها و صدور احکام شلاق برای کاریکاتوریست ها اختصاص می یافت و افرادی مانند مرحوم صابری فومنی و همکارانش در “گل آقا” بارها و بارها به شلاق و حبس و اعدام محکوم می شدند!

نویسنده : هاشم : ۳:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم