زیتون(روان شناسی ازدواج)

تدریس گرایش رشته پوشش وعفاف درحوزه علمیه قم

مهدی بیاتی، مدیر مؤسسه تسنیم نور، در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی بسیج طلاب ،‌ با بیان اینکه بیش از یک سال از رایزنی‌ برای تأسیس رشته تخصصی حجاب و عفاف،‌ می‌گذرد، ابراز کرد: در صورت تصویب این طرح، رشته تخصصی حجاب وعفاف به عنوان یکی از گرایش‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه علمیه تدریس می شود.

مسؤول مؤسسه تسنیم نور عنوان کرد: برای رشته تخصصی حجاب و عفاف هنوز اقدامی صورت نگرفته است و نمی‌توان به عنوان یک رشته به آن نگاه کرد، از این‌رو حجاب و عفاف را می‌توان به عنوان گرایش رشته تخصصی تبلیغ در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه محتوای آموزشی و دروس تخصصی گرایش حجاب و عفاف تدوین شده است، اظهار داشت: با اجرایی شدن این طرح در حوزه علمیه موافقت شده و تا کنون بیست و پنج واحد برای آن در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام بیاتی مساعدت بزرگان حوزه علمیه را در تحقق رشته تخصصی حجاب و عفاف خواستار شد و گفت: تا کنون تمام مراحل اجرایی این امر انجام شده و منتظر تصویب این طرح در شورای عالی حوزه علمیه قم هستیم.

مسؤول مؤسسه تسنیم نور تربیت طلاب متخصص را یکی از اهداف مهم این طرح ارزیابی کرد و ابراز داشت: سی و سه سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و بسیاری از افراد در زمینه اهمیت موضوع عفاف و حجاب سخن می‌گویند، اما هنوز وظیفه اصلی حوزه یعنی تربیت متخصصانی در این عرصه به انجام نرسیده است

نویسنده : هاشم : ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۳/۳
Comments نظرات () لینک دائم