زیتون(روان شناسی ازدواج)

چطوری عینک آفتابی بخریم ؟

سیده زهره طباطبائی


چطور عینک آفتابی مناسب بخریم؟
برای جلوگیری از بروز آب مروارید، کم بینایی، نابینایی، ایجاد چروک پوستی در اطراف چشم و ... عینک های دودی یا آفتابی استاندارد بخرید که مشخصات زیر را داشته باشد
 

مردمک چشم ها در نور زیاد تنگ و در نور کم گشاد می شود. حالا فکر کنید به دلیل بی اطلاعی از استانداردها، عینک آفتابی تقلبی خریده اید: پیچ گوشتی به دست، حجم بسیاری از اشعه های مضر را از این مردمک گشاده، مدام در چشمانتان فرو می کنید!
 
برای حفظ سلامتی خودتان هم شده، فریب دستفروش ها و جنس های ارزان، زیبا، مارک دار و نشانه های تقلبی روی عینک ها را نخورید، خسیس نباشید و برای جلوگیری از بروز آب مروارید، کم بینایی، نابینایی، ایجاد چروک پوستی در اطراف چشم و ... عینک های دودی یا آفتابی استاندارد بخرید که مشخصات زیر را داشته باشد:
عینک خوب باید UV400 باشد. از سه ساعت بعد از طلوع آفتاب تا سه ساعت قبل از غروب، اشعه ماورای بنفش در هوا موج می زند. شاید این عدد روی برچسب عینک هم باشد، اما با دستگاه UV متر موجود در عینک فروشی ها آن را تست کنید. دستگاه باید عدد آن را از 98 درصد به بالا نشان دهد.
چشم و اطراف آن را، از زیر ابرو تا نزدیک گونه در بر بگیرد. علاوه بر این، در یک اتاق با نور معمولی، به آینه نگاه کنید. با عینک مناسب باید قرنیه چشم هایتان را در آینه، به سختی ببینید. خاکستری یا نهایتا قهوه ای رنگ باشد؛ بویژه اگر عینک برای استفاده بچه ها خریداری شده است. قرنیه چشم کودکان، اشعه های مضر را سریع تر و آسان تر عبور می دهد؛ پس برای دلخوشی آنها عینک های فانتزی با شیشه های قرمز، آبی، سبز و... نخرید، مگر آن که فقط در محیط سر بسته ای چون داخل خانه و به مدت کوتاه از آن استفاده کنند ( از خرید عینک های ارزان پلاستیکی که تصاویر را ناهموار می کنند هم بپرهیزید )
برای اطمینان از سطح هموار و یکنواخت عدسی عینک، آن را به چشم بزنید و به لبه میز یا خطوط صاف بین سرامیک ها نگاه کنید؛ سپس سرتان را به چپ و راست، بالا و پایین حرکت دهید. با این حرکات، خطوط باید همچنان صاف دیده شوند نه معوج و موجدار.
شیشه های عینک باید پولاریزه باشد. این شیشه ها سبب شکست نور شده، جلوی تابش مستقیم آفتاب و اشعه را می گیرند.
اگر به اسکی، کوهنوردی، کویرپیمایی یا حمام آفتاب در کنار ساحل علاقه مندید، علاوه بر اینها، از پوشش رفلکس یا آینه ای در شیشه های عینک تان مطمئن شوید.

عینک های دودی آفتابی، برای نگاه کردن به منابع نور قوی طراحی نشده اند. با آنها به جوشکاری، مناطق پوشیده از برف، خسوف و... مستقیماً نگاه نکنید.

 

 

عینک آفتابی متناسب با چهره تان را انتخاب کنید

عینک آفتابی متناسب با چهره تان را انتخاب کنید
جسیکا چستیین Jessica Chastain با استفاده از یک عینک آفتابی بزرگ قرمز رنگ برای صورت بیضی شکل خود در حال و هوای تابستان قرار می گیرد .
 

تابستان در راه است و شاید قصد داشته باشید که لباس  های خود را از داخل کمد درآورده و آماده سفر گردید اما حواستان باشد از دیگر لوازم ضروری ماههای گرم داغترین فصل سال غافل نشوید . یکی از این وسایل عینک آفتابی می باشد .
همواره انتخاب یک عینک آفتابی خوب کار چندان آسانی هم نیست . به همین دلیل به سراغ رابرت وردی Rabert Verdi  طراح مد افراد مشهور رفتیم تا درمورد نحوه انتخاب یک عینک آفتابی متناسب با چهره امان نکاتی را از او بشنویم

1 - چهره های قلبی شکل
 به نظر رابرت افرادی که به مانند آدرینا پاتریج Audrina Patridge چهره ای قلبی شکل دارند می بایست عینکی را انتخاب کنند که توجه و نگاه افراد متوجه سمت پایین چهره آنها شود . این گونه افراد به عینکی نیاز دارند که قسمت پایینی صورتشان را پهن تر نشان دهد بنابراین استفاده از عینکهای بزرگ بسیار خوب جواب می دهد اما از عینکهایی که در قسمت بالا و پهن تر صورت می نشیند اجتناب نمایید .2 -
چهره های بیضی شکل
جسیکا چستیین Jessica Chastain با استفاده از یک عینک آفتابی بزرگ قرمز رنگ برای صورت بیضی شکل خود در حال و هوای تابستان قرار می گیرد .برای این نوع چهر ها عینک های بزرگ با قاب رنگی مناسب است. وردی می گوید فقط مراقب باشید هیچ اثر انگشتی بر روی شیشه های عینک تان نباشد  و همواره عینک تان را در قاب قرار دهید تا لنزهایش خش برندارد .  
 3 - چهره های چهارگوش
پرسی هیلتون Paris Hilton با استفاده های از رنگهای شاد و مفرح که مکمل چهره گرد وی می باشد چون همیشه بسیار خونسرد به نظر می رسد . وردی می گوید:  برای چهره های گرد هدف ما این نیست که خطوط زوایه دار و خشکی که بر حالتهای برجسته تاکید می کند را پیدا کنیم بلکه می بایست با استفاده از فریمهای گرد و بیضی شکل حالت خشک این خطوط را تعدیل و تلطیف نمود .
 4 - 
چهره های گرد
وردی می گوید  بهتر است این نوع چهره ها توجه را به قسمت بالای صورتشان جلب کنند تا درازای صورت بیشتر گردد . کتی پری Katy Perry با رعایت نکاتی که وردی به او گفته است از عینکی استفاده کرده است که دسته های عینکش به قسمت بالایی عینک وصل شده است  .
  گروه سبک زندگی سیمرغ
نویسنده : هاشم : ٢:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۳/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم