زیتون(روان شناسی ازدواج)

پاسخ وبلاگ مشاوره ازدواج به سوالات تخصصی افراد- سردمزاجی یاناتوانی جنسی زن ؟

دختری ۲۰ ساله هستم . ۱ ماهه که نامزد کردیم با ب افم . با اینکه خیلی دوسش دارم ولی از نزدیکی با او می ترسم . اضطراب از پارگی پرده بکارت دارم در ضمن دچار خود ارضایی هم هستم . چون نامزدم هر کاری میکنه نمی تونه منو به لذت برسونه . و من با اینکه میخواهم با او رابطه داشته باشم ولی نمی توانم .
در ضمن نمی تونم به التش حتی از روی شلوار دست بزنم در حالی که او به اوج لذت میرسد و حتی منی از آلتش خارج میشود و گرم مزاج است !
چه کنم تا بتوانم لذت ببرم ؟

 پاسخ مشاور:

درود و سپاس

ببینید عدم لذت بردن و به ارگاسم نرسیدن در زنان علل مختلفی دارد که عبارتند از:

1> مشکلات جسمی و عصبی

2>مشکلات روحی و روانی

3>تجربه تلخ دوران کودکی  یا دوران قبل

با توجه به توضیحاتی که دادید به نظر می رسد مشکل جسمی یا عصبی نیست و باید به دنبال مشکلات روانی باشیم. همین اظطرابی که دارید خود مانع به اوج رسیدن است زیرا اظطراب مانع از ترشح هورمون جنسی میشه.

سوالی که از شما دارم این است که آیا در کودکی یا قبلامورد آزار و اذیت جنسی قرار نگرفته اید؟

برای اینکه مقداری از این اظطراب کاهش پیدا کند ابتدا بهتر است به ماما مراجعه کنید تا او تشخیص دهد پرده شما از چه نوعه ای است اگر پرده شما حلقوی باشد که در هنگام پارگی درد خاصی احساس نمی کنید و این خود از با روانی شما می کاهد.

دومین قدم این است که در هنگام عشق بازی با نامزد خود به او بگویید در ابتدا لخت نشود و ندتی با همدیگر در مورد علایق ها و رابطه جنسی حرف بزنید سپس ایشان کم کم موها و بدن شما را نوازش کنند و بعد از اینکه شما قدری تحریک شدید لخت شوند. در ضمن بعد از لخت شدن هم آلت ایشان نباید تماسی با بدن شما داشته باشد چند روزی به همین منوال ارضاء شوید سپس در روزهای بعد کم کم ایشان آلت خود را با شما تماس دهند.

توصیه می کنم اگر توانش را دارید حتما به یک روان شناس مراجعه نماید.

-------------------------------------------

با سلام

نمیدونم چه جوری سوالمو مطرح کنم
متاسفانه من به انزال زودرس دچارم
واصلا نمیتونم رابطه ی خوبی با همسرم داشته باشم
این خیلی عذابم میده
این امر به نحوی هست که حتی وقتی فیلم ببینم بی اختیار آبی بی رنگ ترشح میشهپ
خسته شدم
بگید  چکار باید بکنم ممنون

 

پاسخ مشاور:

با سلام

این مشکل را بسیار از افراد دارند و نسبت به شدت و ضعف آن فرق می کند

ابتدا توصیه می کنم به ورزش رو بیارید تا هم آن انرژی اضافی تخلیه شود و هم به تعادل ذهنی برسید چون بسیار جالب است بدانید در یک رابطه جنسی آلت تناسلی فرد تنها ده الی بیست درصد نقش را ایفا می کند و بقیه کارها و نوع شروع و مدت انزال توسط مغز ساخته و پرداخته می شود.. در نتیجه به ورزش رو بیارید از شدت اظطراب خودتون بکاهید

اما راهکارهایی عملی 1:(شاید این راهی که می گویم عجیب است اما انجام دهید)

قبل از همبستر شدن با همسرتون در اتاق خواب آرام مشغول درست کردن بالش ها و جای خواب باشید و مدتی وقت خود را صرف نظم و ترتیب دادن به بالش ها و رختخواب کنید (این در هنگامی باید صورت بگیرید که شما قصد دارید آن شب رابطه جنسی داشته باشید) سپس به طرف همسر خود رفته و رابطه را آغاز کنید سعی کنید مدت معاشقه شما زیاد باشد

 

راهکار عملی 2: از همسر خود درخواست کنید آلت شما را تحریک کند اما مثلا چند ثانیه ماندن به ارضا شدن تحریک را بلافاصله متوقف کند و سر آلت شما را با شدت فشار دهد... این کار را به صورت پنچ بار هر بار به مدت یک دقیقه انجام دهید(البته در ابتدا سخت است و شاید شما فورا ارضا شوید اما ادامه بدید در هفته های بعد)

 

راهکارعملی 3:هنگام برقراری رابطه جنسی از "کاندوم" استفاده کنید این امر به نوبه خود طول ارضاء را افزایش می دهد در هنگام دخول مانند راهکار شماره دو قبل از اینکه که ارضا شوید آلت خود را خارج کنید و دوباره داخل.....این کار را ادامه دهید تا وقت ارضاء

در آخر اگر هیچ کدام از مراحل بالا جواب نداد (البته زمان میبرد باید تمرین کنید) به پزشک متخصص مراجعه نماید.

http://moshavereh3.blogsky.com/1389/08/17/post-201/

من 27 سال دارم و همسرم 28 سال و 1سال نیم است که با هم ازدواج کردیم ولی من نتونستم رابطه بر قرار کنم و فکر می کنم بیشتر به علت ترس باشه  البته هر بار که شروع کردیم من در همون ابتدا درد زیادی احساس کردم و نتونستم ادامه بدم ممکنه که من مشکل جسمی داشته باشم یا فقط ترس باعث این درد میشه؟

 

پاسخ مشاور:

این مشکل هم می تواند جسمی باشد و هم اظطراب ناشی از ترسی که دارید.

اگر درد شما به طوری هست که اصلا همسرتان نمی توانند آلت یا حتی انگشت خود را وارد مهبل شما بکند احتمالا شما دچار "واژینیسموس" (انقباض دردناک و غیرارادی ماهیچه های واژن به هنگام دخول) شده اید.که در این صورت باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید در ضمن باید صبور باشید زیرا درمان این مشکل به زمان و تلاش زوج ها بستگی دارد.

توصیه می کنم برای درمان چند روز اول بدون اینکه هیچ گونه دخولی انجام شود با همسرتان همبستر شوید و تنها حرف های عاشقانه زده و به صورت سطحی ارضاء شوید و به هیچ وجه دخولی صورت نگیرد در کل بهتر است قسمت آلت همسرتان در این زمان پوشیده باشد.

سپس روزهای بعد که کمی آرام تر شدید با همسرتان معاشقه طولانی مدتی داشته باشید و بدون اینکه دخولی صورت گیرد به همسرتان بگویید تنها یک بند انگشت(به اندازه ناخون انگشت) را آرام آرام وارد واژن شما سازد بهتر است از مواد و کرم های نرم کننده نیز استفاده کنید حدود چند روز به همین ترتیب و بدون هیچ دخولی ادامه دهید تا اینکه همسرتان بتواند تمام انگشت خود وارد مهبل شما سازد و شما نیز دردی را احساس نکنید.

اگر به این گونه ادامه دهید کم کم مشکل شما حل شده و همسرتان می تواندکل آلت را وارد مهبل سازد.

علت دیگر مشکل شما می تواند اظطرابی باشد که از رابطه جنسی دارید که در این صورت مراجعه به روان شناس برای درمان توصیه می شود.

نویسنده : هاشم : ٧:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم