زیتون(روان شناسی ازدواج)

خرافات..خرافات...خرافات !!!

یه پاره آجر ، یه موزائیک ، بابا یه چوبی ، تخته سنگی چیزی بده از دست این جماعت بکوبم تو سرم . تو این دنیای مدرن و عصر تکنولوژی های نو که بشر صبح تو تخت خوابشه وظهر ناهارو کف مریخ میخوره الانی که علم از خدا هم جلو زده و بدون گل وسنگ کلوخ و ... ورژن ورژن آدم درست میکنن با پیک میفرستن در خونه ننه بابای بچه آزمایشگاهیه که هیکل مامی جونش به هم نریزه یه نفر بلند شده در کمال اعتماد به نفس تو کانال ماهواره ای پن برنامه ی دعا نویسی و جادو جمبل راه انداخته اسمشم گذاشته معجزه قدرت پنهان با مینا !!!!!

که البته مدیر این شبکه هم حمید شبخیزه که ادعا میکنه یکی ازمخالفان سرسخت خرافات و ترویج خرافه هست ملتم که مثل گوسفند کرور کرور زنگ میزدن ببینن از ما بهترون به زندگیشون نظر داره یا نه ! آخه اینو کجای دلت بذاری؟

طرف زنگ زده میگه یه دختر 18 ساله دارم ، هر کس میاد خاستگاریش دیگه پشت سرشو نگاه نمیکنه بهش جواب میده : دخترت بخت بستگی داره !!! باید همزادشو ببینم !!!

باورتون میشه؟  میگه دختر 18 ساله بخت بستگی داره؟  میشه بفرمایید به چه روشی بختشو بستن؟؟؟؟ کلیدشو کجا گذاشتن؟

بعد میخوای همزادشم ببینی؟

احیانا کجا اونوقت؟ ... میشه محل میتینگتونو بپرسم؟ ... واسه شام دعوتش میکنی کافه تریا و رستوران یا تشریف میبری به ماورا زیارتشون میکنی؟

یکی دیگه زنگ زده میگه من معتادم بهش میگه : تو دیو داری !!! واسم آینه و شمع و پارچه ابریشم بفرست تا ترکت بدم !به همه هم میگه یه وقت رین پیش رمال هااا ، کسی باید این کارو کنه که تحصیلات دانشگاهیشو داشته باشه

مگه تو هری پاتری؟یعنی تو دانشگاه بت میگن چطور با آینه و شمع و پارچه ابریشم جن و پری احضار کنی؟

یعنی مشکلات ملت با تخم مورچه افغانی و ناخن انگشت کوچیکه پای هزارپا و بال مگس خرتوم دار و شاش بچه خفاش 3 روزه حل میشه؟واقعا خودمون میدونیم داریم چی کار میکنیم؟

چرا افکار مردم ما از خرافات پر شده؟

جالبه که با تن دادن به این همه خرافات هنوز از عقب افتادگی فرهنگی شکایت میکنیم این چیزیه که خودمون میخوایم...دیگه حالم از اینهمه فقر و فلاکت فرهنگی به هم میخوره؟

این مائیم؟... نه واقعا این ماییم؟ ... نسل کورش بزرگ؟ ... نسل کورش بزرگ دم خونه رمال باشی زمبیل میذاره؟واقعا جای خجالت داره/بسه دیگه... تا کی نتیجه عمل خودمونو بندازیم گردن موجوداتی از نا کجا؟

تا کی از یه عده کلاش کلاه بردار که از خرافه زدگی یه عده سواستفاده میکنن بخوایم که واسمون دعا درست کنه و به زندگیمون معجزه بفرسته؟دیگه خسته شدم

جن، پری . خرافات ... خرافات ... خرافات !!!ولی خودمونیم

ملت چطور به این یارو زنگ میزدن؟جالب اینجا بود که اکثرا هم جوون و تحصیل کرده یا دانشجو بودن واقا که با این خرافات و پسرفتی که روز به روز جامعه و نسل ما بیشتر دچارش میشه ، وای به حال ما و نسل بعد از ما...


 

 بقیه نوشت//یه زمانی مردم در به در دنبال ماهواره میگشتن که از اینهمه خرافات و گند و کثافتی که تلویزیون ملی رو گرفته فرار کنن اینم وضع ماهواره و شبکه های آزادمون ... حالا مردم به کجا فرار کنن؟ ... فارسی 1 ؟هر چه بگندد نمکش میزنند ... وای به روزی که بگندد نمک !!!

                                                 عاشقتونم... پارسدخت

http://marzbanname.blogsky.com/1390/01/30/post-20/

نظر:خرافات که شاخ ودم نداردمگررئیس دولت ایران الان انواع واقسام خرافات رامدعی نیست 
چندسال قبل یک دانشجوبه دوستش مراجعه میکند مشکلش راحل نمایند او را به یک رمال ارجاع میدهدباتفاق پدرومادردخترواین دانشچومیروند نزد رمال که میگوید باید دراتاق تنهاوتاریک باشیم درزیرزمین عروسی اش راجلوچشم دانشجوی مذکورووالدینش میکند ورهایش میکند خرافات به تحصیل کردن هم رجوع کرده است چون خریدارداردبقول شما

نویسنده : هاشم : ٧:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۱
Comments نظرات () لینک دائم