زیتون(روان شناسی ازدواج)

مشاوره روانی و...نوشته ای ازستاره امروزمن

http://emroze-man.persianblog.ir/post/155/

وقتی کتاب و فیلمهای خارجی رو میبینم توی بعضی هاش به این نکته برمیخورم که خیلی از کشورها یه روال خوبی تو زندگیشون دارن ... اغلب اونها تو رندگیشون یه وکیل و یک مشاور روانکاو دارن که توی مشکلات خاص به اونها کمک میکنه . و به این فکر میکنم که ای کاش ما هم اینطوری بودیم در اینصورت خیلی از مشکلاتمون به راحتی حل میشد .

اگر هر کدام وکیل مربوط به خودمون داشتیم که به مسائل حقوقی کامل وارد بود و به محض برخورد ما با مشکلات حقوقی به کمکمون می آمد بیشتر اضطرابهای روحیمون حل میشد بیشتر درگیریهای آدمها از میون میرفت دیگه آدمها نمیتونستن هر جور که دلشون میخواست رفتار کنن و قانون بهتر عملی میشد جلوی خیلی از ناامنیها گرفته میشد چون هر فردی مجبوربود به اندازه حقیقی و حقوقی خودش توقع داشته باشه و به راحتی پا رو حق نذاره مشکلات خانوادگی ،که بیشتر سر مسائل مالی بوجود میاد اینطوری قابل حل بود و باعث از هم پاشیدگی زندگیها نمیشد . راستش رو بخواهید خیلی منافع زیادی داره که اگر بخوام همشو براتون بنویسم حال خوندنش رو نخواهید داشت اما خودتون فکر کنید که اگر یه وکیل چندین موکل دائم داشت و البته یه حقوق حقه مناسب اونوقت وکلا هرگز بی کار نمیموندن دیگه نیازی به رشوه و اینجور چیزها نبود و میتونستن هرروز هم اطلاعاتشون رو کاملتر کنن و مثل الان هم حق الوکاله اونها زیاد نبود الان تو ایران چون خیلی مشتری ندارن بنابراین حق الوکاله زیادی میگیرن.

یا اگر هر کدوممون یه مشاور روانی داشتیم ...مثل یه دوست صمیمی که بشه همه چیز رو بهش گفت و اونهم به کارش وارد بود میدونید در اون صورت چقدر مشکلاتمون حل میشد ... الان شاید ما مجبور بشیم با خواهر یا مادر یا نهایتا" با یه دوست صمیمی حرف بزنیم  که یقین بدونید مجبوریم بخاطر خیلی از مناسبات خیلی از حرفهای اساسی رو به اونها نزنیم اما با یه مشاوره که درس خونده هم باشه میتونیم هم حرف بزنیم تا سبک بشیم هم این اطمینان داشته باشیم که بی طرف حرفمون رو میشنوه و هم اینکه میدونیم علمش رو داره که هدایتمون کنه....

اما این ٢ شغل الان تو کشور ما کمی گرونه و نمیتونه دائمی هم باشه...یه روانکاو برای یک ساعت مشاوره حدود ٣٠ تومن میگیره البته این اطلاعات سالهای قبلی هست که دارم و در ضمن حس میکنم چون مقطعی هستن خیلی هم نمیتونن کمک کنن یا حق وکالت برای یک مشکل معمول بالای یک میلیون هست در حالیکه من یک وکیل که دائم باهاش سرو کار داشته باشیم یا یک مشاور که دائم بهش دسترسی داشته باشیم رو خیلی مطلوب میدونم .

یه مدت رفتم دنبال اینکه یه مشاور پیدا کنم اما کسی رو دوست ندارم که یه روزه بخواد یه سری حرفهای کلیشه ایی بزنه و بعد هم دیگه هیچی ، دلم میخواست مشاوری داشته باشم که تا دم مرگ بتونه همراه و یارم باشه و اونقدر به من و خصوصیاتم وارد باشه که بتونه کمک فکری برام باشه ...اما تصور نمیکنم پیداش کنم . هرگز

نویسنده : هاشم : ٥:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۳
Comments نظرات () لینک دائم