زیتون(روان شناسی ازدواج)

1600000نفر شاهدازدواج سلطنتی انگلیس از300کانال ویدئویی سایت خبری اینترنت

دیروز یکی از باشکوه‌ترین و مجلل‌ترین عروسی‌های سلطنتی (Royal Wedding) در انگلیس انجام گرفت. در این ازدواج شاهانه، کیِت میلدتون رسما با پرنس ویلیام ازدواج کرد تا بدین ترتیب رکورد نمایش آنلاین در اینترنت شکسته شود! در این مراسم به صورت لحظه‌ای 1.6 میلیون نفر شاهد ازدواج سلطنتی بودند تا بدین ترتیب آخرین رکورد‌های ثبت شده برای مسابقات جام جهانی و همچنین فوت خواننده مشهور (مایکل جکسون) زیر پا قرار بگیرد.

hمشاهده تصویر

این مراسم را به طور همزمان 300 سایت خبری به صورت زنده پوشش می‌دادند که در نوع خود بی‌نظیر بود. به گفته سخنگوی موسسه Akama که تامین‌کننده پوشش ویدئویی سایت‌های خبری بود، در برخی ساعات، استقبال به حدی فوق‌العاده بوده که رکورد قبلی بازدید آنلاین بسیاری از سایت‌ها شکسته شد. قبل از این مراسم، در سال 2009، سخنرانی زنده اوباما در آمریکا و انتخابات، دارای بیشترین بازدید بود که به لطف مراسم Royal Wedding، رکورد این ویدئو نیز شکسته شد.

در ساعات مختلف، اوج مصرف پهنای باند و تماشای زنده در سرتاسر جهان متفاوت بود به طوری که هر چه به شروع مراسم (11 صبح به وقت انگلستان) نزدیک می‌شدیم، میزان مشاهده‌ها بالا‌تر می‌رفت و در هنگام اجرای رسمی مراسم و خواندن متن پیوند آسمانی، اوج مصرف از پهنای باند و تماشای آنلاین صورت گرفت.

دیروز توییت‌های مربوط به این مراسم نیز به رقم میلیون رسیده و Royal Wedding جزو ده موضوع بر‌ترتوییتر در هفته اخیر به حساب می‌آید. گزارش یو تیوب و یاهو نیز نشان می‌دهد بیشترین آمار بازدید بعد از مراسم تدفین مایکل جکسون و سخنرانی اوباما، به این مراسم رسیده و رکورد‌ها شکسته شده است. در شبکه‌های اجتماعی همانند فیس‌بوک هم حجم قابل توجه‌ای از اطلاعات رد و بدل شده مربوط به این مراسم بوده است به طوری که 6.8 میلیون کامنت مربوطه به این مراسم در 24 ساعت گذشته، ارسال شده است.

حجم دقیق پهنای باند مصرفی برای نمایش این مراسم را نمی‌توان به طور دقیق محاسبه کرد اما به صورت تخمینی با توجه به بازدیدهای میلیونی و کیفیت بالای نمایش می‌توان به این مسئله پی برد که طبق گزارش‌ها، رکورد مصرف پهنای باند اینترنت در یک روز، با این مراسم شکسته شد.

 


نویسنده : هاشم : ٥:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم