زیتون(روان شناسی ازدواج)

رازهای ماندگاری عشق

http://asheghi4u.blogsky.com/1390/03/21/post-1202/


یک زن هرگز از ابرازعشقهای مرد زندگیش خسته نخواهد شد . به زبان آوردندوستت دارم موجب می شودکه زن به عشق واقعی مرد زندگیش پی ببرد و آن رااحساس کند .
-
یک زن به دریافت عاشقانه چند شاخه گل ، هدایای کوچک و ابراز عشقهای بی اختیار ، عشق می ورزد .

-زمانی که مردی به زنی چند شاخه گل تقدیم می کند و یا یادداشت هایعاشقانه اش را نثارش می دارد ، به آن زن اجازه می دهد تا بداند تا چهاندازه منحصر به فرد است .

-وقتی زنی عاشق می شود ، احساس زیبایی و زنانگی در او به چندین برابر می رسد.

-نوازش یک زن به او قدرت و انگیزه برای زندگی کردن می بخشاید .

-یک زن همیشه دوست دارد از عشق همسرش نسبت به خودش مطمئن شود .

-پیش از اینکه زنی قادر به احساس عمیق برقراری رابطه جسمانی باشد ، به احساس عشق ، نوازش و ملاطفت نیاز دارد .

-زنان ابتدا کیمیای روح و عاطفه را احساس می کنند و بعد به کیمیای جسم پی می برند .

-لحظاتی که مرد ، دستهای زنی را در دست می گیرد و او را لمس می کند ، لحظاتی هستند که زن به آنها عشق می ورزد .

-هدف یک زن در برقراری رابطه جسمانی ، شور شهوانی نیست. بلکه مقصود او لذت بردن از صمیمیت ، عشق و ملاطفت در کنار شور جسمانی است .

-هنگامی که زنی بداند فقط اوست که راه به قلب شریک زندگیش دارد ، در عرش سیر خواهد کرد .

-یک زن هرگز مشکلاتش را دسته بندی نمی کند ، در صورتی که زمانی که غمگینو ناراحت باشد ، تمامی مشکلاتش از کوچک و بزرگ به دلش هجوم می آورند .

-یک زن هنگامی سکوت می کند که دردهای نهفته در دلش بسیار عمیق است و یااینکه به مرد مقابلش آنقدر اعتماد ندارد که سخن دل با او بگوید .

-وقتی مردی با دلسوزی و توجه به مشکلات زن گوش می سپارد و از ارائه راه حل می پرهیزد ، احساس عشق و بلوغ را در او دو چندان می کند .

-مردان و زنان در برابر فشارهای عصبی واکنش های متفاوتی از خود نشان میدهند . دراینگونه مواقع زن نیازمند نزدیکی و درک طرف مقابلش می باشد ، درصورتی که مرد به تنهایی احتیاج دارد .

-هنگامی که اظهارات و اعمال زنی بیهوده تلقی می گردد ، او برای مطرح شدن شروع به ابراز نظریات مخالف و عدم توافق می کند .

-به جرات می توان گفت به جز در موارد انگشت شماری ، هیچ چیز بیش از سخن گفتن بر علیه یک زن به او آسیب نمی رساند .

-زن درست مثل یک موج است ، به هنگامی که عشق در قلبش به ظهور می نشیند ، اعتماد به نفسش در حرکتی مواج به اوج می رسد .

-هنگامی که موج احساسات یک زن به اوج می رسد ، به هیچ عنوان محدودیتی در ارائه عشق نمی بیند .

-مردها همواره باید بدانند که هر گاه زنی رنج و عصبانیت خود را بیرون بریزد و آشکار نماید ، احساس آسایش و آرامش بیشتری می کند .

-این نکته را به خاطر بسپارید که هر گاه زنی در اوج فوران خشم و غم قرار گرفته باشد ، به هیچ عنوان تقصیری را به گردن نمی گیرد .

-وقتی زنی از موضوعی می رنجد ، مرد باید ضمن همدردی با او نشان دهد کهبرای غم او نگران است ، سپس سکوت اختیار کند تا آن زن بتواند احساس همدردیاش را حس کند .

-دردناک ترین مسائل برای بعضی از زنان ، عدم پذیرش ، قضاوت نادرست و ترکشدن است ، چراکه امکان دارد این باورها در عمق ضمیر ناخودآگاهشان آنان رابه سوی این تصور نادرست سوق دهد که لیاقتشان بیش از این نیست .

-ماهیت یک زن ، درخواست تایید امور است .

-در صورتی که مردی در مقابل پیشنهادات یک زن از خود مقاومت نشان دهد ،زن با این حال که مفهوم این مقاومت را درک می کند ، اما هیچ گونه توجهی بهآن نشان نمی دهد . ولی در این زمان احساس می کند که مرد به او احترام نمیگذارد .

-بسیاری از زنان به این علت که نمی خواهند کسی ایشان را نیازمند بداند ، نیازهایشان را انکار می کنند .

-حتی در صورتی که زنی بپندارد نیازها و خواسته هایش برآورده نخواهند شد ،اجتناب از بیان آنها و قصد انجام دادن تمام کارها به تنهایی ، اشتباهبزرگی است .

-یک زن باید بیاموزد که چطور نیازها و تمایلات خود را بدون نکوهش و یاتزلزل ابراز دارد و این نکته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

-امروزه بسیاری از زنان از اینکه عشق می ورزند ، اما در عوض چیزی دریافتنمی کنند ، رنج می کشند ، آنان به دنبال وقفه ای می گردند تا در این زمانتنها به خود بیندیشند و توجه کنند و در خلال آن وجودشان را بهتر کنکاش وکشف کنند .

-یک زن جوان در اوج جوانی مایل است برای برآوردن تمایلات شریک زندگیش خودش را فدا کند .

-یک زن بطور ذاتی از توانایی نامحدودی در شاداب ساختن دیگران برخورداراست .اما وقتی آن زن لبخند می زند ، لبخندش به این معنا نیست که در اوجشادابی و خوشحالی قرار دارد .

-همیشه زنان به همان اندازه ای که در توان دارند . بخشش می کنند و دراین زمان به خاطر می آورند هنگامی که آنان به بخشش نیاز داشتند ، تا حدودیکمتر از این اندازه ، به ایشان بخشیده شده است.
-
اغلب زنان با آنچههمسرشان می خواهد به راحتی موافقت می کنند ، اما اینکار به این معنا نیستکه خواسته همسرشان دقیقا همان باشد که آنان می خواهند .

-یک زن ، هرگز به کارهای خودش و همسرش امتیاز نمی دهد ، بلکه شوهرش راآزاد می گذارد و تصور می کند او نیز به همین ترتبیب آزادش گذاشته است .

-وقتی زنی به ثبت امتیازات می پردازد ، ممکن است موضوع بسیار کوچکی درنظرش به اندازه امری بسیار بزرگ به شمار آید . پس امکان دارد یک شاخه گلسرخ بتواند برای شما امتیازات فراوانی به همراه داشته باشد.

-یک احساس پنهان در درون زن به او می گوید نمی خواهم خواسته هایم رابرایش بگویم ، اگر عشق او به من واقعی باشد ، خودش از نیازهایم مطلع میگردد .
-
مردان و زنان باید به خاطر داشته باشند که همسرشان به هیچ عنوان خود بخود از نیازهایشان ، مطلع نیست .
-
زنان نمی پسندند که شوهرانشان ، برآورده ساختن نیازهایشان را به دستفراموشی بسپارند . به همین علت ، دست از نق زدن بر می دارند و به حمایتشوهرانشان می پردازند .

-یک زن باید احساس کند که مورد احترام قرار گرفته و به بهترین وجه درخاطرها می ماند . در این صورت نادیده گرفته شدن برایش همچون امری است کهدربخش انتهایی فهرست شخصیتش قرار می گیرد .

منبع : سایت ایرانیان شاد  happyiranian.org

گرداروی شده توسط پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

نویسنده : هاشم : ۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٤/٢
Comments نظرات () لینک دائم