زیتون(روان شناسی ازدواج)

بزرگترین مزرعه تولید برق از انرژی خورشیدی در فرانسه

بزرگترین مزرعه تولید برق از انرژی خورشیدی در فرانسه
ارسال در تاریخ دوشنبه 23 خرداد ماه سال 1390 توسط سرباز سفر

 

این روزها کسب درآمد از طریق بازی های اینترنتی یک روش برای پول در آوردن شده است. برای مثال اگر در بازی آنلاین وارکرافت خوب باشید می توانید طلای مجازی به دست آورده و در مقابل پول واقعی آن را به دیگر بازیکنانی بفروشید که کمبود منابع در بازی دارند. اما دفعه ی بعدی که مقداری طلای مجازی برای بازی World of Warcraft خریدید، بایستید و فکر کنید که این طلا چگونه تولید شده است. ممکن است در پشت این طلا، رنج و مشقت یک زندانی چینی درمیان باشد!

داستان این جاست که مسوولین یک زندان چینی، به انگیزه ی پول زندانیان را مجبور می کردند تا علاوه بر کارهای اجباری در زندان، از طریق بازیهای مجازی هم پول دربیاورند. مسوولیت آنها این بوده تا در بازی آنلاین وارکرافت طلای مجازی به دست آورند. لیو دالی، زندانی سابقی که در اردوگاه کار جیکسی کار می کرده؛ تجربه اش را اینگونه به گاردین منتقل کرده است: او و 300 زندانی دیگر، به طور همزمان، تا12 ساعت پشت کامپیوتر می نشستند و اژدها های این بازی را به قتل می رساندند تا برای گارد های زندان، طلای مجازی به دست بیاورند. بعد گاردهای زندان این طلاها را به کاربران بازی می فروختند و این یعنی نگهبان های زندان در هر روزبین 700 تا 900 دلار درآمد از این راه به دست می آورده اند. از این گذشته، اگر یک زندانی نمی توانست به سهمیه طلای روزانه اش دست یابد، محکوم به تنبیه می شد.

خلاقیت به کار رفته در این کار، در نوع خود جالب است اما از طرف دیگر یک سو استفاده و عملی غیر انسانی هم محسوب می شود. بازی معمولا یک سرگرمی محسوب می شود و البته در دنیای مجازی، شاید بهترین سرگرمی همین بازی های اینترنتی باشند. اما چینی ها با این ابتکار عمل خود نشان دادند که حتی با سرگرمی و بازی هم می توان افراد را رنج داد و از آن ها سوء استفاده کرد. هر چند شاید برخی زندانی ها پول درآوردن در وارکرافت را به اردوگاه کار اجباری ترجیح بدهند.

 

بزرگترین مزرعه تولید برق از انرژی خورشیدی در فرانسه

 

 

فرانسه با دارا بودن نیروگاه های اتمی جهت تهیه و تامین انرژی مورد نیاز خود در اروپا معروف است اما این دلیل نمی شود این کشور چشمان خود را بر روی تامین انرژی از طریق منابع ارزانتر و سالمتر ببندد مخصوصا با توجه به اتفاقات اخید در خصوص نیروگاه اتمی ژاپن که به نوعی بیم استفاده از این انرژی را در بین مردم و سران کشورها انداخته است . در فرانسه مزرعه ای با مساحت ۸۹ هکتار ایجاد شده که محصول آن نیروی برق با استفاده از انرژی پاک خورشیدی است . در این مساحت پنل های خورشیدی در سطحی وسیع برای مهار و تبدیل نیروی خورشید ایجاد شده اند که قرار است در سال ۱۸٫۲ مگاوات برق تولید نماید و در راستای تکمیل پروژه قرار است این مساحت به ۲۰۰ هکتار برسد و سالیانه ۱۰۰ مگاوات برق از این مزرعه ( یا همان نیروگاه خورشیدی ) تولید شود. این پروژه با این میزان توان تولید سالیانه بزرگترین نیروگاه خورشیدی در اروپااست و باید دید نتیجه اینگونه حرکت ها منجر به دست کشیدن کشورهایی چون فرانسه از انرژی هسته ای – باتوجه به خطرات و مخاطرات آن – و رویکردی رو به جلو به سمت انرژی پاک و سبز خورشیدی خواهد داشت ؟؟

منبع
نویسنده : هاشم : ٦:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٤/۳
Comments نظرات () لینک دائم