زیتون(روان شناسی ازدواج)

نکات روان شناسی درباره همسرداری ازوبلاگ مژگان

روان شناسی زناشوئی /منبع وبلاگ مژگان

مردان زیر برای خانمها سرد کننده و بی ارزش هستند

عشق ورزی یکی از مهمترین اجزاء سازنده یک رابطه پایدار و لذت بخشه؛ در روابط ج ن س ی، رابطه جسمی و رابطه عاطفی دو چیز مهم هستن.در روابط کوتاه مدت که بیشتر با هدف رسیدن به اوج لذت و ارگاسم صورت میگیره، تاکید بر روی رابطه بدنی و جسمیه اما اگه خواهان یک رابطه بلند مدت با همسرتون هستین نمی تونین صرفا به برقراری یک رابطه جسمی بسنده کنین و خیالتون رو راحت کنین که فقط به صرف عمل دخول و سکس میتوانین زندگی شیرین و خوبی را تجربه کنین. برای اینکه بتوانین رابطه ج ن س ی تون رو همیشه گرم نگه دارین و به فراخور اون زندگی شیرینی رو تجربه کنین باید نیازها و خواسته های طرف مقابلتون رو هم در نظر بگیرین و با شناسایی رفتارهایی که موجب سرد شدن رابطه تون میشه از عواقب احتمالی اون جلوگیری کنین. .....>>>>> مردان زیر برای خانمها سرد کننده و بی ارزش هستند

۱. مردهایی که با بدن زنها آشنا نیستن.

۲. مردهایی که بیش از حد روی بدن زن خشونت اعمال میکنن.

۳. مردهایی که به هنگام سکس کثیف کاری میکنن(قابل توجه کسانی که در اثر فیلمهای پرنو گرافی تمایل دارن منیشان را بروی بدن زن خالی کنن، شکلات به بدن زنان بمالن و ادرارشان را روی سینه های زنان خالی کنن و ...... هزار جور کثافت کاری دیگه)

 ۴. مردهایی که بیش از حد خشونت اعمال میکنن.

۵. مردهایی که از بهداشت شخصی پایینی برخوردارن.(قابل توجه کسانیکه دهانشون همیشه بوی بد میده، ناخنهایشون بلند و زیرشان پر از چرکه، بدنشون بوی عرق متئفن میده، دستهایشون پینه های زبر و خشن داره ، پاها و جورابهای بد بو و کثیف دارن، ریش های پشمالو دارن و ...... )

 ۶. مردهایی که بیش از حد به ظاهر، قیافه و سرو و وضع زن اهمیت میدهن(قابل توجه کسانیکه به اندام زنانشان خیلی توجه میکنن و خود وجود زنانشون را فراموش میکنن)

 ۷. مردهایی که زن ها را بر اساس ارگاسم(رسیدن به اوج لذت ج ن س ی) او طبقه بندی میکنن(قابل توجه کسانیکه مدام از همسرشان میپرسن"ارضاء شدی؟" و بجای اینکه به عشق ورزی در رابطه رو بیارن، اشتباها به ارگاسم بدنی زن توجه میکنن و ارگاسم جسمی زن را برای خود موفقیت میدونن و به اون میبالن!)

 ۸. مردهایی که زن را مجبور به معاشقه ی ...... میکنند(قابل توجه کسانیکه خودخواهانه همسرشون رو وادار میکنن و اجبار را بر رابطه شون حاکم میکنن!)

 ۹. مردهایی که زیاده از حد نگران عملکرد و توان ج ن س ی خودشون هستن( قابل توجه کسانیکه مدام در این خیالن که زود انزالی دارم ، آلتم کوچیکه ، نمیتونم بیشتر از 10 دقیقه سکس کنم و ........ )

۱۰. مردهایی که با تلویزیون روشن عشق بازی میکنن!( قابل توجه کسانی که دوست دارن مثل بازیگرای فیلمای پرونوگرافی با همسرشان رفتار کنن و به جای سکس کردن با خانومشون در ذهنشون با هنرپیشه فیلم سوپر سکس میکنن!)

۱۱. مردهایی که هروقت مست یا نئشه هستن نیاز ج ن س ی پیدا میکنن و حتما باید در این اوقات سکس کنن.

 ۱۲. مردهایی که بلافاصله پس از اتمام سکس و اطفاء شهوت به لحاظ احساسی و عاطفی از زن دور میشن.

۱۳. مردهایی که وقت کافی صرف تحریک کردن زن شون و پیش نوازش نمیکنن و بلافاصله سراغ عمل دخول میرون.

۱۴. مردهایی که عادات شخصی زشت و چندش آور دارن( دست کردن در بینی، گرفتن ناخنها روی زمین، آروغ زدن، باد در کردن، عطر تند زدن و ....... از جمله عادات چندش آور برای زنان میباشه!)

۱۵. مردهایی که دوست ندارن به همسر خودشون معاشقه ..... بدهن(قابل توجه کسانی که گفتن کلمه دوستت دارم رو برای مردا عار میدونن و مردی رو به سختی و بی احساسی میدونن)

 ۱۶. مردهایی که اشتغال ذهنی وسواس گونه و بیش از حدی به بدن خود دارن(قابل توجه پروش اندام کاران)

۱۷. مردهایی که با دیگران خوش رفتار نیستن(قابل توجه کسانیکه مدام تویه کوچه و خیابون و در حال رانندگی به این و اون فحش میدن و به مردم احترام نمیگذارن)18 مردهایی که زنشون رو دوست ندارن و نسبت به اون هیچ احساسی ندارن نـشانه علاقمندی یک زن

 

در زیر برخـی از نـشـانه هـای کـه می تـواند نـشانه علاقمندی یک زن باشد را مشاهده میکنید:

۱- او همگام با شما است

ناگهان متوجه میشوید که او همه جا حضور دارد. او “بطور اتفاقی” هر کجا شما هستید پیدایش می شود، یا در راه روی محل کارتان مرتب جلوی شما قدم میزند، یا “تصادفی” به شما برخورد میکند، یا در میهمانی در اطراف شما مانور می دهد.

آنچه که او انجام میدهد تلاش برای جلب توجه شما است، و بـرای این اسـت که خود را در موقعیتی قرار دهد تا شما “قدم اول” را بردارید. مسئله اینـجا اسـت کــه بـسـیـاری از مردان نسبت به این عمل زنان بیتوجه هستند و به همین دلیـل بسیاری از فرصت ها را از دست میدهند. مردان مستقیم عمل می کنند، زنان غیر مستقیم. بنابرایـن اگر زنـی مکررا” شروع به قـرار گـرفـتـن سـر راه شـما نـمود، احتمال اینکه او اینکار را عمدا” انـجام میدهد زیاد است.

۲- او حرکاتی بخصوص انجام می دهد

یک جمله قدیمی می گوید:”جسم دروغ نمی گوید.” طبیعت بشر را جوری برنامه ریزی نموده که هنـگام ابـراز عـلاقه بـی اخـتیـار شـروع بـه انـجام یـک سـری حرکات جسمانی مشخص میکند. این اعمال غیر شفاهـی از گـشاد شـدن چشم هنگام نظاره به چیزی جالب گرفته تا لبخند زدن و لمس کردن، متغیر است.در اینجا برخی از علائم زبان جسمانی را مشاهده میکنید:

اشاره نمودن در جهت شما با پاها یا شانه ها/خم شدن به طرف شما هنگام صحبت/بازی کردن با مو و دست کشیدن لای موها/نوازش کردن جواهرات ( مانند گوشواره ) و لمس نمودن دسته عینک/چشم برنداشتن از شما هنگام صحبت و گفتگو/تقلید از حرکات شما ( مثلا” اگر دست خود را روی میز بگذارید او هم همین کار را میکند.)/لبخند زدن هنگامیکه شما او را برانداز میکنید. /اگر برخی از این علائم را هنگام حضور طرف مقابل مشاهده نمودید، تقریبا” می توانید مطمئن شوید که او چراغ سبز شروع رابطه برای ازدواج را دارد به شما نشان میدهد

۳- او هیچگاه برای شما سرش شلوغ نیست

این اصلی ترین قانون بازی عشق است. اگر زنی علاقه به برقراری رابـطـه و بـیرون رفتن با شما داشته باشد، همیشه خودش را در دسترس قرار میدهد. یـعنـی او یـک شـمـاره تلفن کاری یا آدرس ایمیل به شما خواهد داد. او در اسرع وقت به تلفـن یا ایـمیـل شـما جواب خواهد داد. او دعوت شما را برای با هم بودن خواهد پذیرفت - و اگر او در روزی که شما تعیـین کرده اید وقت نداشت، چیزی شبیـه این خواهد گفت: “خوب، این پنجشنبه نمیتونم، اما اگر اشکال نداره بندازیم برای پنجشنبه دیگه، باشه؟ ” شـمـا هـرگـز از یـک زن عـلاقـمـند چـنین جملاتی را نخواهید شنید: ” الان واقـعـا” سـرم شلوغه”، یا “بذار بینم وقت دارم”، یا “نمیدونم بتونم بیام یا نه”

۴-او در مورد شما کنجکاو است

زنی که به شما علاقمند است دوست دارد همه چیزتان را بداند ( تا بتواند در این مـورد با دوستان دخترش صحبت کند). او درمورد خانواده،پیشینه،سلیقه غذایی، موسیقی، فیلم و مسائل گوناگون شما پرسش خواهد کرد. انگیزه اصلی او این اسـت کـه عـلایـق شما را بشناسد تا بتواند خود را دارای علایق مشــتـرک بــا شما نموده و پـیـوسـتـگـی بیشتری با شما ایجاد کند- اگر از قایق سواری خوشتان نمیآید، او نیز ناگهان از این کار متنفر می شود

۵- او وضعیت مالی شما را می سنجد

زن علاقمند دوست دارد منابع و بنیه مالی همسر آینده خود را مورد سنجش قرار دهد. سؤالاتی مانند: “کجا زندگی میکنی؟”، “چه ماشینی داری؟” و “شغلت چیه؟” مـیتواند نشانه علاقمندی وی باشد. اگر پاسخ این سؤالات مطابق با “استانداردهای” او باشــد، علائم بعدی ظاهر خواهند شد وگرنه او در غباری از مه فرو خواهد رفت

۶- او در مورد آینده صحبت میکند

یک زن علاقمند همیشه دوست دارد در مورد نقشه های آینده و کارهایی که میتوانید با هم انجام دهید اشتیاق نشـان مـی دهد. درواقع او اغلب چیزی شـبـیـه ایـن میـگـویـد: “وای… تـو هـم از بـولیـنگ خوشت میاد؟ باید یه بار با هم بریم بازی کنیم.” اگر او چنین عمل نمود، شک نکنید که دوست دارد ازش بخواهید با شما بیرون برود

۷- او بیقراری و بی تابی میکند

اگر او واقعا” علاقمند باشد، همانند یک گربه دور و بر شما دستپاچه و بیقرار خواهد بود، بخصوص هنگامیکه شما نتوانید متوجه علائم اشتیاق او شوید. البته ممکن است که ذاتا” یک شخص خجالتی نرمال باشد - اگر او فقط پیش شما بی قراری میکند، احتمالا در سرش فکر ازدواج دارد

۸- او نسبت به زنان دیگر، حسادت می ورزد

یک زن سعی می کـند از مـرد مـورد علاقه خود همانند یک عقاب مراقبت نموده و او را با چنگ و دندان حفظ کند. بنابراین اگر در حـال جوک گفـتن بـرای زنـان دیـگر متـوجـه حرص خوردن و جلز و ولز کردن او شـدیـد، بـدانـید کـه او انـتظار دارد برایش بیشتر از یک دوست باشید.

نشانه های فوق ممکن است لزوما” دلیل بر علاقـمـندی یک زن نـبـاشد چـون بـرخـی از زنان کلا” با دیگران حالتی دوستانه دارند اما اگر تـعـداد زیـادی از ایـن عـلائم را در فـردی مشاهده نمودید میتوانید به خود امیدواری دهید و به دلتان صابون بزنید روانشناسی زندگی زناشویی

==============

زن ... مرد ... نحوه درخواست

یکی از اصولی که زنها باید آن را بیاموزند نحوه درخواست از همسرشان می باشد… عموماً خیلی مواقع بدلیل نحوه غلط درخواست کار آنان به مشاجره می انجامد و طرفین هرکدام سی هزار تا فکر چرت و پرت برای خودشان می کنند… اولین نکته ای که باید توجه کنید زمان درخواست است. وقتیکه همسرتان روی موضوعی دقیق شده انتظار نداشته باشید که به تقاضای شما فوراً پاسخ دهد.مخصوصاً مردها وقتی روی موضوعی تمرکز میکنند ورودی های مغزشان را می بندند و فقط پردازش میکنند و اگر بخواهید زوری بازشون کنید و از حس درشون بیارید مطمئناً یه چیزی بهتون می پرونن!!! اونها این مواقع جداً شوخی ندارند... آقایون هم خواهشاً بدونن که اگه حرف نزنن خیلی بهتره تا با هان، هون، چیه؟ و یک مشت بله و چشم الکی پاسخ بدن... همینطور خانمها توجه کنند که میزان عشق همسرشان هیچ ربطی به پریدن یا نپریدنش از روی مبل در هنگام کمک خواهی شما ندارد!!!...نکته بعدی لحن شماست. اگر مرد احساس کند که در لحن شما دستور نهفته است جونتون رو نوک لبتون میاره تا کار کنه!!او دیگر زیبایی کلمه براش مهم نیست... شما دستور داده اید... مردها دوست دارند اگر کاری برایتان میکنند در نهایت قدرت و ابهت باشد. ولی اگر حس کنند که شما امر میکنید و آنها کوچک شده اند توپ هم تکانشان نخواهد داد… پس دستور ندید...مورد بعدی اینکه حالا که داره یه کاری میکنه هی توضیح واضحات ندید لطفاً! مثلاً وقتی داره سطل آشغال رو میبره دم در هی نگین... بپا نریزی… چکه نکنه... کیسه پاره نشه... اینجوری فکر میکنه شما مامانش هستید نه همسرش!!... آقایون هم بدونن که منظور خانمها از توضیح اضافی این است که شما اهمیت موضوع را بدانید... اونها فکر میکنن اینجوری دارن کمک میکنن… فکر نمی کنن شما دست و پا چلفتی هستید.

مسئله بعدی اینکه خانمها لطفاً درخواستتون رو کوتاه و صریح بگید… مثلاً نگویید… وای از صبح تا حالا میوه ها تو صندوق عقب ماشین جا مونده…. این برای مردها یک جمله خبری توأم با تقصیر از جانب آنها تفسیر میشود نه یک درخواست… کافیست بگید لطفاً میوه ها رو از تو ماشین بیار… به همین سادگی… صریح و راحت…یه مسئله دیگه اینکه از کلمه میتونی استفاده نکین... بعضی ها هم میخوان مؤدبانه ترش کنن میگن آیا میتونی فلان کار رو انجام بدی؟؟… این برای مردها یعنی اگه میتونی پس وظیفته که انجام بدی (اجبار) اگه نمی تونی هم که یه فکری خودم میکنم (ضعف)… چرا راحت از کلمه لطفاً استفاده نمیکنین… صریح باشید… سخته براتون بگین ممنون میشم که برام فلان کارو بکنی… حالا یه امتحان کنین ببینین چقدر فرقشه….

نکته بعدی و اصلی ترین مورد برای انجام کار از سوی مردان این است که آنها در جواب منفی دادن آزاد باشند. معمولاً زنها وقتی می خواهند خواسته ای را مطرح کنند از قبل جواب آن را پیش بینی میکنند و سعی میکنند یه جوری مرد را لای منگنه بگذارن. بعضی از زنها هم که حساسترند وقتی از قبل حس کنند که بله قراره کلی خواهش تمنا کنند و بعد هم جواب نه بشنوند اصلاً از کل بیخیال قضیه میشوند! ولی بعدش بدون اینکه سؤالی کرده باشند از یک جواب احتمالی ناراحت شده و حرص میخورند. در نتیجه شوهر از همه جا بی خبر رو الکی میچزونن!!..خانمهای عزیز… تمرین کنید معنی اصلی کلمه نه رو بفهمید. باور کنید کلمه نه که در فرهنگ لغات زنها با کلمه «گودزیلا» هم معنیه هیچ ربطی به میزان عشق و علاقه همسرتون به شما نداره. وقتی همسرتون در حال دیدن تلویزیونه و شما تقاضایی میکنید مسلماً باید پیش بینی جواب نه رو هم بکنید چون در غیر این صورت 2 تا کنایه شما میزنی 2 تا هم اون، میشه جنگ جهانی. شما فقط کافیه در جواب کلمه منفی بگید: بسیار خوب… اما نه با لحنی که معنیه«خب حالا باش، صبر کن باباتو در میارم» رو بده؛ بلکه یعنی ok. من میفهمم که شرایطت به هر دلیلی برای اجابت خواسته من مسائد نیست و این جواب منفیه تو هیچ تأثیری رو عشقم به تو نمی ذاره. یعنی آخر منطق مثلاً… به عبارت ساده یک بسیارخوب عاشقانه…اتفاقی که می افته اینکه %90 خواسته شما رو بعد از انجام کارش در اولویت قرار میده! اصلاً خودش ممکنه پیشنهاد بده که: خوب خانم من چیکار باید بکنم؟؟… ولی در حالت معمولی مردها خیلی ملوس آن را فراموش میکنند یا خیلی ریلکس پشت گوش می اندازن (حالا اینجوری بهتره یا اصلاً انجام ندن؟؟) مورد بعدی اینکه شما معمولاً گاهی بعد از درخواست غرغر میشنوید… زنها معمولاً غرغر را به معنی: «نمیخواد کار کنه منت میذاره»، معنی میکنند در حالیکه غرغر یعنی: من مشغول یه کار دیگه هستم ولی با اینکه تمرکزم به هم میخوره کار شما رو انجام میدم چون اون هم کار مهمیه. مردها اگر بدونن که کار شما مهم نیست همون اول میگن نه. پس غر که میزنن یعنی میدونن مهمه. آنها صرفاً از غرغر اعلام وضعیت کاری میکنند ولی خوب به زبان شیرهای یونانی قبل از میلاد مسیح!!!!زنها فکر مینن غرغر یعنی : ا ا ا ه … تو هم وقت گیر آوردی؟؟... اصلاً نمیخوام انجام بدم. در نتیجه ملاج مرد را هدف گرفته و با کلمات نظیر:خوب بابا اصلاً ولش کن، نخواستم، انتظار نداشتم (مثلاً کلی با کلاس) و امثالهم شلیک میکنند…..اما...بهترین کار اینه که زنها در این مواقع فقط سکوت کنن… همین … سکوت مطلق… غرغر مرد یعنی آماده شدن برای انجام کار. شما پس هیچی نگین که فکر کنه شما بهش امر میکنین.مهمترین و آخرین نکته اینکه حتماً بعد از انجام کار با مهربانی ازش تشکر کنید. این کارو یک دستور اساسی بدونین. البته میل خودتونه اگه می خواین دفعه بعد واسه یه کار، نصفه جونتون کنه تشکر نکنین فراموش نکنین... در انتها با محبت به مردتون پاداش بدین...

================

این تک تک روز های شماست که زندگی تان را توصیف می کند.در این مطلب می خواهیم خلاف این باور متداول که فقط می توانید از زمان استراحتتان لذت ببریدرا ثابت کنیم.این مطلب بطور ویژه برای آنها که مجبورنددر طول روزهای هفته به طور تمام وقت کار کنند و همیشه فقط و فقط منتظر رسیدن آخر هفته ها هستند و قادر نیستند از تجارب و امور روز مره ی خود لذت ببرند،بسیار مفید خواهد بود.

تحسین زیبایی:

هر روز ما به اشکال و مدل های مختلف با زیبایی روبرو می شویم.واقعا جای خجالت است که خیلی از آدم ها آنقدر به این زیبایی ها عادت می کنند که دیگر به تحسین آنها نمی پردازند.توصیه ی ما این است که به آدم ها،گیاهان،اسباب و اثاثیه ی اطرافتان،ساختمان هاو...دوباره نگاهی بیاندازید و برای تحسین آن لحظه ای زمان بگذارید.

ارتباط با طبیعت:

طبیعت مسکنی بسیار قوی برای استرس و فشار های زندگی مدرن است.خوردن ناهار در پارک،سر زدن به گلخانه ها یا تماشای غروب خورشید،چند ایده ساده برای لذت بردن از طبیعت است.

خنده:

ای.ای.کامینگز گفته است:"هدر رفته ترین روز، روزی است که در آن نخندیده باشید."واقعا درست است.هیچ وقت نباید آنقدر سرتان مشغول باشد که برای خندیدن وقت نداشته باشید.یا آنقدر فرد جدی ای باشید که لبخند نزنید.در عوض دوروبر خود را با آدم های شوخ و با مزه پر کنید تا همیشه خنده بر لبانتان باشد.

لذت های کوچک زندگی:

یک فنجان قهوه ی خوب وقتی تازه از خواب بیدار شده اید،بازی کردن و وقت گذراندن با کودک ۳ ساله تان،پختن یک غذای خوشمزه در شب و...همه ی اینها شاید خیلی هیجان انگیز به نظر نرسد،اما همه ی آنها لذت های کوچک زندگی هستند.اگر لحظه ای سرعت خود را پایین بیاورید و برای لذت بردن از این فعالیت ها ی روزمره زمان بگذارید،زندگی بسیار لذت بخش تر خواهد شد.

ارتباط با مردم:

این روابط ما با دیگران است که بیشترین خوشحالی و خوشبختی را به ما می دهد.پس شاید بهترین راه برای لذت بردن بیشتر از کارتان گرفتن ارتقاء درجه و ترفیع نباشد،بلکه ایجاد روابط دوستانه با همکارانتان باشد.

یاد گرفتن:

بین یاد گیری و خوشبختی رابطه ی قوی وجود دارد.بااین وجود،دیگر بهانه ای برای تحریک نکردن مغزتان و یاد گرفتن یک چیز جدیددر زندگی تان ندارید.می توانید در زمینه کارتان به اطلاعات خود اضافه کنید.

فکر کردن دوباره به صبحها و شب هایتان:

آیا روزهایتان همیشه در عجله برای بیرون زدن از خانه است؟آیا شبها فقط تلویزیون را خاموش می کنید و به رختخواب می روید؟تنظیم یک برنامه برای روز ها و شب ها بسیار فایده بخش است.مثلا صبحها تنظیم کنید یک ساعت زودتر بیدار شوید و آن زمان را برای کار کردن روی خودتان بگذارید،مثلا کتاب خواندن،چیز نوشتن یا ورزش کردن.شبها هم قبل از رفتن به رختخواب به این فکر کنید که روزتان را چطور گذرانده اید.

جشن گرفتن موفقیت ها:

طی یک روز عادی همه ی ما مطمئنا موفقیت های کوچکی به دست می آوریم.شاید بالاخره موفق شده اید با یک مشتری سر سخت بر خورد کنید،یک فروش خوب کرده باشید،یا کسی در کارتان تحسینتان کرده باشد.البته اینها موفقیتهای نیست که ارزش ندارد برایش مهمانی بگیرید،اما چرا نباید لحظه ای را برای جشن گرفتن این مو فقیت ها ی کوچک خود اختصاص دهید؟این تجربه را با کس دیگری در میان بگذارید،با یک ناهار خوش مزه به خودتان پاداش دهیدو...

اگر در رابطه ای قرار گر فته اید که دیگر نمی خواهید ادامه پیدا کند،لازم نیست طوری رفتار کنید که طرف مقابل شما را دیوانه فرض کند. استفاده از بعضی رفتار های ساده وآسان شما را از شر دوست نا مهربان تان خلاص می کند.البته این مسئله می تواند بر عکس هم اتفاق بیافتد.اگر می خواهید رابطه ی خوب و ایده آلی داشته باشید،این رفتار ها را کنار بگذارید.تداوم و تکرار چند اشتباه در رفتار و رابطه می تواند هر ارتباطی را نابود کند.باورتان نمی شود،چند مورد زیر را امتحان کنید. 

---------------------------------------------------------------------

·         مهمترین روش از بین بردن ارتباط،خود سری و یک دندگی است.حتی زمانی که دلایل کافی برای قانع کردن طرف مقابل ندارید،حق به جانب برخورد کنید و سر حرف خود بیاستید.

·         وقتی مرتکب خطا می شوید تحت هیچ شرایطی عذر خواهی نکنید.مطمئن باشید غرور و بزرگی شخصیت تان خیلی مهم تر از استفاده از کلمه ی«معذرت خواهی»است.بازگو کردن این کلمه می تواند زندگی شما را برای مدت زیادی آرام و لطیف کند.

·         سعی کنید بی رحمانه اشتباهات شریک خودرا بازگو کنید و در کمال صراحت هر رفتاری که خوشتان نمی آید را عنوان کنید و در صورت شکایت همسر خود تنها یک جمله کافی است:«من می خواهم تو بهترین رفتار ها را از خود نشان دهی».

·         یکی دیگر از رفتار های که می تواند یک رابطه را نابود کند،نادیده گرفتن اولویت های شریک زندگی تان و پا فشاری بر خواسته های خود است.خیلی راحت می توانید از زیر خواسته های شریک خود شانه خالی کنید،اما در صورت نادیده گرفتن یکی از خواسته های شما،طوری خود را ناراحت نشان دهید که او برای همیشه از رفتار خود پشیمان شود و عذاب وجدان،لحظه ای اورا رها نکند.این بهترین راه برای رسیدن به اهدافتان است.

·         بهترین راه برای شدت دادن به جروبحث این است که شما حربه هایی برای پیروزی در دست داشته یاشید.هیچ چیز بهتر از این نیست که عیب ها و کاستی های شخصیت همسرتان و همچنین اسرار خانوادگی او را شناسایی کنید و هنگامی که حرفهای منطقی تان ته کشیده است،از آنها استفاده کنید.

·         سعی کنید انسان ریز بینی باشید.اما این ویژگی را تنها در مورد خصلت های منفی همسرتان بکار ببرید.به محض دیدن یک رفتار نا درست آن را عنوان کنید.اگر رفتار خوب شایسته ای در او مشاهده کردید،به هیچ عنوان در موردش با او صحبت نکنید،شما غرورتان را به راحتی به دست نیاورده اید.

·         به هیچ قیمتی کوتاه نیایید.چه زمانی که خواسته ای دارید،چه زمانی که با همسرتان دعوایتان می شود،لحظه ای عقب نکشید.مجادله را تا جایی ادامه دهید که همسرتان از خانه فراری شود.

·         دورویی یکی دیگر از رفتار هایی است که به شما بسیار کمک می کند.

·         هر بار که با همسرتان صحبت می کنید،گذشته را برای او تداعی کنید.رفتار ها و کارهای اشتباهی را که انجام داده است را برایش یاداوری کنید.

·         برای اینکه همیشه راه فراری داشته باشید،مرز شوخی و جدی بودن حرف های خود را مشخص نکنید.در این حالت می توانید حرفی را که بعد ها ممکن است به ضررتان تمام شود،یک شوخی کوچک وخنده دار جلوه دهید.به این ترتیب همسر شما نمی داند چه زمانی جدی یا در حال شوخی هستید.

·         هیچ وقت زیر بار ایرادهایی که همسرتان از رفتارها و عادات بد شما می گیرد نروید.همیشه سعی کنید عذر و بهانه ای داشته باشید.

·         به طور کلی حالت حق به جانب کمک بزرگی به شما می کند.با این حالت همیشه طوری نشان دهید که مطلبی که شما می خواهید بیان کنید خیلی مهم تر از مطلب همسرتان است.بنابراین اگر احساس کردید که او چیزی می گوید که به نفع شما نیست به راحتی و آرامش حرف او را قطع کنید و صحبت خود را ادامه دهید.

·         وقتی همسرتان با شما صحبت می کند اصلا اجباری برای گوش کردن به حرف های او ندارید.کافی است چند دقیقه یکبار سر خود را به علامت تایید تکان دهید.مطمئنا او در پایان حرف هایش از شما امتحان نمی گیرد.

·         شما باید هر کدام از این رفتار ها را کاملا نامحسوس انجام دهید.به گونه ای که این طور به نظر برسد که شما مرتکب هیچ یک از اشتباهات بالا نشده اید و آدم عاقل و متعادلی هستید و این همسرتان است که باید تغییر کند.

 

======================

۱-حرف زدن از موضع قدرت

آقا!خانم!همسرتان که زیر دستتان نیست که هی پند و اندرزش می دهید،برایش سخرانی می کنید،شخصیت اش را به جای روانش شناس تحلیل می کنید یا با منت از سرش می گذرید.همسرتان،همسرتان است،«هم» به علاوه ی «سر».

۲-ایجاد احساس گناه در طرف مقابل

یعنی چه که شهید نمایی می کنید؟یعنی چه که می گویید تلف شده اید،قربانی شده اید؟یعنی چه که همه ی ایثار های بوده و نبوده ی گذشته را ردیف می کنید؟یعنی چه که خودتان را با آدم های هزار بار بدتر از خودتان مقایسه می کنید؟می خواهید همسرتان احساس گناه کند و از خیر دعوا بگذرد و حق را بدهد به شما؟فکر می کنید همیشه این کار جواب می دهد؟

۳-اجتناب،اجتناب،اجتناب

برای این ۳ بار اجتناب،که بدانید بیشتر از یک نوع اجتناب داریم.بعضی ها همیشه از دعوا اجتناب می کنند.یعنی با یک اخم یا شانه بالا انداختن سر و ته قضیه را هم می آورند یا با یک میان بر اجتنابی زیرکانه،در حرف هایشان از ضمیر سوم شخص استفاده می کنند:«آدم باید...»،«وقتی یک نفر...»و... .بعضی ها می آیند از مو ضوع دعوا اجتناب می کنند.آنها حاشیه می روند،سکوت می کنند یا جوری رفتار می کنند که انگار حرف دعوای زای(!)همسرشان را نشنیده اند.به این آدم های اجتنابی باید گفت که «لطفا دعوا کنید!».

۴-ذهن خوانی

نه،خدایش خودتان هم این حرفتان را قبول دارید؟!بر می گردید وسط دعوا به همسرتان می گویید:"من بهتر از تو می دانم".منظورت چیست؟!یعنی شما دیگر از سلول های مغز همسرتان هم به او نزدیک ترید؟!

۵-استفاده از«بله،اما...»

بله،از این تناقض آمیز تر وجود ندارد.بعضی ها تکیه کلامشان همین با پا پیش کشیدن و با دست پس زدن «بله،اما...» است.بابا،اگر حرف همسرتان را قبول ندارید،اگر مشکلی وجود دارد،راست و محترمانه بگویید که قبول ندارید.مجبورید این کار را انجام دهید که روانشناسان ناچار شوند یک اسم قلمبه سلمبه بگذارند روی این کارتان«شکایت کردن معارض و مغایر»؟!

۶-تعمیم دادن جزییات

تو«همیشه» این کار را می کنی،من «هیچ وقت» از زندگی روی خوش ندیده ام،تو«باید»قدر من را بدانی،من«نباید»تورا آزاد می گذاشتم و...باید و نباید چون حس بد اجبار را در طرف مقابل ایجاد می کند،مسلما باعث موضع گیری طرف مقابل می شود.آقاْخانم!با همسرتان در مورد« همین دفعه»دعوا کنید و فوری نچسبانیدش به «هرگز»و «همیشه».

۷-عقل گرایی بیش از حد

این هم برای خودش مسئله ای است.مثلا همسرتان شریک عاطفی زندگی تان است.گاهی منطقی بودن بیش از حد و تجزیه و تحلیل کردن ماوقع جواب نمی دهد.یک نگاه مهربان یا یک لبخند یا یک جمله زیبا بهتر دعوا را خاتمه می دهد.

۸-قطع کردن حرف طرف مقابل

یکی از بدترین راه ها این است که وسط حرف های همسرتان بزنید زیر گریه(شما خانم عزیر!)تا او مجبور شود حرفش را قطع کند یا بر عکس بزنید زیر خنده(شما آفای محترم!)سعی کنید زیاد توی حرف همسرتان نپرید،چه با گریه،چه با خنده،چه با حرف.

۹-پرخاشگری کلامی

دعوای زن و شوهر بالاخره باید یک فرقی با دعوای وسط خیابان داشته باشد.اینکه آنقدر صدایتان را بلند کنید که همسایه طبقه بالا هم بشنود،اینکه هر وقت می خواهید بحثی را شروع کنید حالتان جوری است که می خواهید منفجر شوید،اینکه همسرتان را تهدید کنید،فقط مشکل را چند برابر می کند.یا زبا نمان لال،زبانمان لال،زبانمان لال،کتک کاری...نه،الان دیگر قرن بیست ویکم است،اصلا نباید به آن فکر کرد!

۱۰-تحقیر کلامی

«تو هم با این فکر های لوس احمقانه ات!»،«خیلی ساده لوحی»،«اصلا بلد نیستی زندگی کنی»،«بدبخت!تا حالا تو عمرت دو تا لباس با هم تونستی ست کنی؟»و...باز هم نمونه بیاورم از تحقیر کلامی؟تحقیر که هیچ،حتی انتقاد به جا هم اگر وقتی زیاد از حد تکرار شد آزار دهنده می شودو زندگی را تلخ می کند.غیر از اینها بعضی ها عادت دارند توی مهمانی ها به جای همسرشان حرف بزنند.این هم نوعی تحقیر غیر مستقیم است،نه؟

10 جمله ی کلیدی برای جذب زنان

"روز خوبی داشتی؟" هـنـگامیـکه از همسر خود در مورد چگونگی گذراندن روزش پرسش میکنید، برداشت او این خواهدبود که شما انسان با فکری هستید و مشتاقید بدانید وی ساعات کاری خود را چگونه سپری کرده است. اما یـک هشـدار: ایـن سـؤال بـه هـمـسـر شـمـا مجوز آن را خواهد داد که چند ساعتی در مورد کوچکترین اتفاقاتی که برایش افتاده صحبت نمایـد. پس برای مدت زمانی طولانی آماده نشستن و شنیدن داستانهای او شوید.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: زنها به آنچه که در فکر شما میگذرد، توجه زیادی دارند. پرسش در مورد چگونگی روز او نشان می دهد کـه شمـا پذیرا، مشتـاق و علاقمند به گوش دادن حرفهای همسرتان هستید. با این عمل به او فرصتی می دهیـد تا خودش را خـالی نـموده و شما را به عنوان همراز و محرم اسرار خود در نظر بگیرد. اگر چه ممکن است بیش از زمانی که انتظار دارید مجبور به شنیدن صحبتهایش شوید، اما وقتی تمام شد، او شروع به صحبت در مورد شما خواهد کرد.

"نمی تونم بگم چقدر دلربا و زیبا هستی" همانطور که مشخص است، این بـه او مـی رسـاند که وی برای شما جذاب بوده و فرد دیـگری بـه چشمتان نمی آید. از طرف دیگر باعث افزایش اعتماد بنفس در او خواهد شد.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: این جمله بخصوص در روابط زناشویی بلند مدت مؤثر واقع می شود چرا که شما به همسر خود اطمینان میدهـید هنوز به او علاقه دارید. در عوض همسرتان نیز سعی خواهد کرد این زیبایی و دلربایی را با شما تقسیم نمایید. سؤالی هست؟ اینجوری فکر نمیکنید؟

"در مورد ‌[ هر چیزی ] چه احساسی داری؟" پـرسیدن این سؤال به همسرتان نشان می دهد که شما خالصانه برای احـساسـات او اهمیت قائل هستید. زنها عاشق بیان احساسات خود در مورد هر موضوع قابل تصوری می بـاشند. با این حـال بـدانید که خود را در دام گفـتگویـی طولانی و عمیق در مورد آن موضوع گرفتار خواهید کرد. بنابراین اگر شب تصمیم دیدن مسابقه فوتبالی را دارید، این سؤال را مطرح نکنید.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: این سؤال بیانگر جنبه مهربانی و دلسوزی یک فرد است. وقتی همسرتان در می یابد که شما توجهتان را به وی مبذول داشته اید، او نـیـز متقابلا تمام احساسات خود را با شدتی بسیار بیشتر، اهدا خواهد نمود. یعنی اگـر قـبـلا فـقـط فردی جذاب بشمار می آمدید، اکنون همانند جواهری در چشم او جلـوه خواهید کرد. متوجه منظورم می شوید؟

"تو زیبا تر از دوستان دیگرت هستی" قرار دادن او از بین همتاهایش بر سکوی نخست زیبایی باعث بالا رفتن اعتمـاد بـنفـس وی شـده و سـبـب می گـردد تا هـمـسر شمـا در تـصـوراتش بر دوستان هم جنس خود بتواند فرمانروایی کند. این تحسین و تعریف بسیار مهمی در دنیای زنانه محسوب شده و امتیاز شما را در نزد همسرتان ارتقای چشمگیری خواهد داد.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: گذشته از اینکه باعث می گـردد او از لحاظ زیبایی ظاهری خود را برتر از اطرافیانش تصور کند، این جمله کوتاه به همسرتان تفهیم میکند که شما تا چه حد برای وی ارزش قائل هستید. بعلاوه زمانی که دوستانش پیش شـما هستند، کمتر احساس نگرانی خواهد کرد. او در مـورد خـودش احـسـاس خـوبـی نموده و پاداش سلیقه بخرج دادن شما را خواهد داد. با اینحال یک احتمال جانبی بالقوه وجود دارد: یک همسر حسود این سخن را مدرکی برای متهم نمودن شما به اینکه قصد برانداز نمودن و چشم دوختن به دوستانش را دارید، بشمار خواهد آورد.

" تو واقعا زرنگ و باهوشی" با تـصـدیـق نـمودن هـوش و ذکـاوت وی، ایـن معـنی را می رسانید که علاوه بر محاسن ظاهری، متوجه ذهن و فکر توانمندش نیز شده اید. هـمـسر شـما بـا شنیدن این جمله در مورد همه جوانب زندگی خود احساس رضایت و خوشنودی خواهد نمود. این سخـن نشانه احترام از طرف شما برای همسرتان محسوب میگردد.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: همسرتان این مسئله را که شما فقـط بـه فـکر روابط جنسی نیستید و قادرید ماورای چنین موضوعات فکر کنید را تحسین خواهـد کرد. زنها عاشق مردان صـمـیمی و خـوش قـلب مـی بـاشند و هیچ چیزی بهتر از بیان و تشخیص هوش و ذکاوت آنها نمی تواند صفات آقا منشانه شما را آشکار نماید

در روابط زناشویی بسیار خوب هستی"

بیان این جمله باعث می گـردد هـمـسرتان احساس کند که یک الهه است. شنیدن این عبارت به همسر شـما تفهیم می کنـد کـه روابـط جنسی و زناشویی او به چشم شما بی عیب و نقص بوده و باعث می گردد که احساس نماید واقعا می داند کـه چگـونه باید مرد خود را راضی نگاه دارد.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: تحسین و تمـجید از عملکرد او نشانگر این است که شما به روابط جنسی فقط به عنوان ابزاری برای ارضا نــمودن خود نگاه نکرده، بلکه همه جنبه های آنرا مورد ستایش قرار میدهید.

"می خواهم همه عمرم را با تو سپری کنم" ایـن جمله ای سنگین است؛ معنی آن فاصله زیادی با دادن پیشنهاد برای ازدواج نـدارد. بنابراین پیش از گفتنش به نامزدتان مراقب عواقبش باشید. اما بخاطر داشته باشید که ریسک کردن اغلب پاداش و نتیجه مطلوب به دنبال خواهد داشت. هنگامیـکه این جـمله را بیان می دارید، او از لحاظ روانی بسیار سرکیف می گردد. جـمـلات دیـگـری کـه تقریبا همین نتیجه را داشته ولی تعهدآوری آنها کمتر می باشد، عبارتند از: " فقط تو میتونی تا این حد منو خوشحال کنی" و " من دوست ندارم با هیچ کس دیگری جز تو باشم."

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: همـه زنـها عاشق شنیدن جملاتی حاکی بر سرسپردگی دیرپا و با دوام از همسرشان هستند. مطمـئـن بـاشیـد کـه بـعد از گفتن این جمله سلامی همیشگی را از او خواهید شنید.

"تو بهترین دوست منی" به او می گویید که چگونه ماورا و فراسوی مسائل جنـسی می اندیشید و به این معنی اسـت که برای رابطه اتان ارزش قائل هستید و مایلید کارهایی را بـهـمراه او انجام دهید که مردان دیگر ممکن است رغبتی به آن نداشته باشند. همسرتان بعد از شنـیـدن ایـن جمله پیوستگی مقاومت ناپذیری با شما پیدا خواهد نمود.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: این جـملات شـما را در نـظر وی بـجای یـک فرد عادی که مجبور به گذراندن وقتش با او است، به انسانی معنی دار و جذاب تـبـدیـل میکند. این شما را به ابتدای لیست خواسـتگـاران پرتاب میکند چراکه شما به مهمترین نکته اشاره کرده اید: دوستی و رفاقت.

"تو یک مادر ایده آل خواهی شد" اغلب زنها به دنبال این هستند که روزی بچه دار شونـد. هـمـچـنین اکـثـرا با خود کلنجار می روند که آیا در این راه مـوفـق خـواهد بـود یـا خـیر. بـا گفـتن این جمله به او اطمینان می دهید که حتما به هدفش خواهد رسید. به علاوه با ارضـای نیازهای درونی او باعث آرامش و تسکین وی می شوید. بیان این کلمات از زبان شما به عنوان یک همسر، او را تبدیل به خوشحال ترین انسان روی زمین خواهد نمود.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: اینـگونه بطور غیر مستقیم به همسر خود می فهمانید که مایلید از او بچه دار شوید. واضح است که این نوایی بسیار خوشایند در گوش او می باشد. از این نقطه، همسرتان بیشتر پذیرای پیشرفت و ترقی شما خواهد شد.

"تو زندگی منو کامل می کنی" این به او می گوید که تنها فرد مورد علاقه شما است. همه زنها دوست دارند این جمله را از شوهرشان بشنوند. بـیـان ایـن عبـارت بـه مفهوم آن است که شما همسر خود را بصورت کامل پذیرفته ایـد و ایـنـکه او به صـورت موجودی اجتناب ناپذیر و همیشگی برای شما در آمده است. در همسرتان احساس لـذت بـخش غیر قابل تصوری بوجو آمده و تا چندین روز لبخند از لبانش جدا نخواهد شد.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: این جـمـله اسـاسـا مـی گـوید که شما در زندگی به او نیاز داشته و نمیـتوانید بدون او به زندگی ادامه دهید. زنها از شنیدن چنین جملاتی بسیار مشعوف میگردند.

اشاره باشکوه

"دوستت دارم" این جمله "دو کلمه ای" معروف و کوتاه کـه هـمگی ما برایـش اهـمیت بسیار زیادی قائل هستیم، می تواند تاثیر شگرفی به همراه داشته بـاشد. اگر ازدواج کرده اید خوب است هر روزه چندین بار برای همسرتان تکرارش نمایید.

چرا باعث زیبا شدن وجهه شما میگردد: گفتن این عبارت بهـمسرتان بـاعث روشن نگاه داشتن شعله های آتشی می گردد که همیشه نیاز به برافروزی دارند. اگـر در بـین شما کسانی تـا حال این جمله را به همسرشان نـگفـتـه انـد، هر گاه احساس آمادگی نمودید، تردید به خود راه نداده و آن را بیان کنید. هیچگاه از گفته خود پشیمان نخواهید شد وقتی که عکس العمل او را می بینید ( یا احساس می کنید ).

اصول ساده ای که زنان ، باید در همسر داری رعایت کنند

 

برای آنکه زندگی زناشوئی از شادی ونشاط لازم برخوردار باشد، زن دربرابر شوهر باید اصولی را رعایت کند. شما خانم محترم در صورتی که این اصول را رعایت کنید ، همسر شما شیفته شما خواهد شد و تا آخر عمر عاشقانه دوستتان خواهد داشت . هرگز فراموش نکنید یک ” پر” را نمی توان با فشار و قدرت به جایی پرتاب کرد ولی همین” پر” را می توان با جریان ساده هوا به هر جایی فرستاد .

 

۱- درکلیه موارد معیشت اعم از تملک ودرآمد وغیره ازکلمه ما استفاده نمایید نه من وتو ؛ فراموش نکنید که اکنون زندگی مشترک شروع شده دیگرمن وتومطرح نیست.

۲- درمقابل شوهر خود هرچند حق باشما باشد، لجبازی واصرار نکنید.

۳- شوهر خود را بخصوص درمقابل بستگانش تحقیر نکنید. ازتعریف و تمجید بستگان خود درمقابل آنان پرهیز نمایید.

۴- از مخالفت ومشاجره با شوهر خود بپرهیزید.

۵- چنانچه کمکهائی ازطرف بستگان شما به شوهرتان شده آنها را به رخ او نکشید.

۶- با دوستان وآشنایان شوهرتان درمعاشرتها بیش ازحد معمول گرم نگیرید.

۷- شوهر خود را درمعاشرت با اقوامش محدود نکنید.

۸ - دررفت و آمد و معاشرت با بستگان شوهر خود پیشقدم باشید.

۹- به بستگان نزدیک شوهر خود (مادرشوهر، پدرشوهر، برادرشوهر، خواهرشوهرو…) بیش از خویشاوندان دیگر احترام بگذارید.

۱۰- زحماتی که برای پذیرایی خویشاوندان شوهر خود متحمل می شوید به رخ شوهر خود نکشید.

۱۱- چنانچه در آمدی دارید و برای زندگی هزینه میکنید آن را بازگو نکنید.

۱۲- از مردان دیگر نزد شوهرتان تمجید نکنید. هیچ مردی را به رخ شوهرتان نکشید و ترجیح ندهید و در گفتار این موضوع را رعایت کنید.

۱۳- برای انجام درخواستهای خود با شوهرتان با خشونت و آمرانه برخورد ننمایید.

۱۴- برای برآوردن نیازمندیهای خود از نظر مادی و غیر مادی امکانات شوهر خود را در نظر بگیرید و او را تحت فشار نگذارید .

۱۵- خود را برای شوهرتان بیارایید و بهترین و تمیزترین لباس خود را در مقابل وی بپوشید.

۱۶- در مقابل شوهر خود با حالت افسرده و اخمو حاضر نشوید .او را در موقع ورود به خانه با لبخند و شاد وخندان استقبال کنید.

۱۷- پس از مراجعت شوهر خود به خانه کارهای خود را حتی الامکان کنار بگذارید ودر حضور او بنشینید و با سخنان خوشایند و با گرمی با او خداحافظی کنید.

===================

توافق کنید که به احساسات یکدیگر توجه داشته باشید حتی اگر با این احساسات هم موافق نباشید.یکدیگر را بدون قید و شرط دوست داشته باشید و مسئولیت حل اختلافتتان را به عهده بگیرید.تمام عوامل ایجاد اختلاف را پیش از آن که با همسرتان مطرح کنیددر نظر بگیرید.اختلافات را در لحظه به پایان برسانید و محدودش کنید.کوتاهی های گذشته را پیش نکشید.تکیه کلام های زیر را در گفتارتان حذف کنید:(تو باید که)٬(تو نباید که)٬(تو هرگز)٬(تو همیشه)٬(من نمی توانم که)و...هنگام جر و بحث٬بحث های حاشیه ای را پیش نکشید و بحث را معطوف به مسئله ی مورد اختلاف کنید.به جای حمله به یکدیگر و توهین٬روی مطلب مورد اختلاف خود تمرکز کنید.از یکدیگر بخواهید که زمانی را صرف فکر کردن برای حل اختلاف مورد نظر کند.اگر همسرتان همیشه بر حق نیست اما او را عامل مثبتی به نظر بیاورید که در زندگی شما نقش مهمی دارد.سعی نکنید که فکر همسرتان را بخوانیداگر مطمئن نیستید که منظورش از گفتن از گفتن آن مطلب چه بوده از او توضیح بخواهید.به خاطر داشته باشید که حل اختلافات مهمترین است٬نه آن که کسی برنده و کسی بازنده است.هر دو نفر شما برنده هستید٬شما در یک تیم هستید٬نه دو تیم مخالف و رقیب.این رازها را بکار ببندیدو تمرین کنید تادر اختلافات زناشویی به عدالت رفتار کنید و با یکدیگر به توافق برسید.

 

 

نویسنده : هاشم : ٢:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱۱/٧
Comments نظرات () لینک دائم