زیتون(روان شناسی ازدواج)

عبرت

آفتاب: سه مرد جوان که متهم هستند 14 زن را ربوده و مورد آزار جنسی قرار داده‌اند به زودی برای آخرین دفاعیات خود در دادگاه حاضر می‌شوند. 

این سه جوان شش سال قبل به جرم آزار 14 زن بازداشت و در دادگاه انقلاب محاکمه و به اعدام محکوم شدند اما رأی صادره از سوی دیوان‌عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده‌شد. 

اعضای باند در حالی بازداشت شدند که دختری جوان را ربوده بودند و قصد داشتند او را به قتل برسانند. زمانی که ماموران کلانتری آدران جاده چالوس به پیکان طوسی رنگ مشکوک شدند، آن را متوقف کردند و صدایی غیرمتعارف را از صندوق عقب ماشین شنیدند. ماموران از سرنشینان اتومبیل خواستند پیاده شوند آنها وقتی در صندوق عقب ماشین را باز کردند با دختری روبه‌رو شدند که بر اثر نرسیدن اکسیژن و جراحاتی که بر بدنش وارد شده‌ بود، نیمه‌هوش بود. 

وقتی این دختر از صندوق عقب بیرون آورده ‌شد و توانست صحبت کند به ماموران گفت: من در حصارک کرج به عنوان مسافر، سوار پیکان شدم تا به عظیمیه بروم، می‌خواستم عمه‌ام را ببینم اما سه جوانی که سوار ماشین بودند من را کتک زدند و کیف و موبایلم را گرفتند و با تهدید خواستند که ساکت باشم. آنها به سمت آریاشهر تهران حرکت کردند و در محلی خلوت مرا مورد آزار جنسی قرار داند. سپس به یک کوچه فرعی پیچیدند، خیلی ترسیده ‌بودم فکر کردم دوباره قصد دارند به من تجاوز کنند فریاد زدم و از مردم کمک خواستم یکی از متهمان من را محکم گرفت و دستش را روی دهانم گذاشت بعد مرا به صندوق عقب انداخت. حالم بد بود و داشتم خفه می‌شدم که ماموران پیدایم کردند. 

با توجه به گفته‌های این دختر. پلیس سه مرد جوان را که امیر، حسین و مهدی نام دارند مورد بازجویی قرار داد. حسین که 19 سال داشت و کم سن‌ترین فرد گروه بود. گفت: وقتی قبول کردم با مهدی همکاری کنم قرار بود زنان را سوار ماشین کنیم و پول‌هایشان را بدزدیم. اصلا قرار نبود به کسی تجاوز کنیم. ماشین هم برای مهدی بود. مطابق قرار او سهم بیشتری نسبت به ما می‌گرفت. در چند مورد اول از زنان فقط سرقت کردیم، اما در یک مورد وقتی دختری جوان را به‌عنوان مسافر سوار کردیم و پول‌هایش را دزدیدیم، مهدی او را مورد تجاوز قرار داد و گفت ما هم می‌توانیم این کار را بکنیم. ما هم زن جوان را که به شدت هم ترسیده‌بود، مورد آزار قرار دادیم. او از ترس حتی نمی‌توانست حرف بزند. بعد از آن در هر سرقتی این کار را می‌کردیم. حسین گفت: بیشتر قربانیان ما زنان و دختران جوان غرب تهران بودند و ما در اکباتان و آریاشهر این زنان را مورد آزار قرار می‌دادیم و فقط مورد آخر بود که در کرج دختر جوانی را ربودیم. 

تحقیقات بعدی پلیس نشان داد، این سه جوان 14 زن را مورد آزار جنسی قرار داده و اموال آنها را ربوده‌اند. این زنان که برخی از آنها قبلا شکایتی در دادسرا مطرح نکرده‌بودند، بعد از بازداشت متهمان به دادسرا رفتند و آنها را شناسایی کردند. با تکمیل تحقیقات پرونده با اتهام محاربه به دادگاه انقلاب تهران فرستاده و متهمان در این دادگاه محاکمه و هر سه مجرم شناخته و به اعدام محکوم شدند. 

وکلای مدافع متهمان به رأی صادره اعتراض کردند و در لایحه خود نوشتند این متهمان باید در دادگاه کیفری‌استان تهران محاکمه شوند. سپس پرونده در دیوان‌عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت و اعتراض وکلا مورد تایید قرار گرفت و حکم صادره نقض و دادگاه کیفری‌استان تهران صالح دانسته و پرونده برای رسیدگی به شعبه 79 دادگاه کیفری‌استان تهران فرستاده شد. 

نویسنده : هاشم : ٩:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٤
Comments نظرات () لینک دائم