زیتون(روان شناسی ازدواج)

آمار مبتلایان به هیپاتیت

رئیس چهارمین کنگره بین‌المللی هپاتیت تهران با اعلام اینکه ۱٫۴ میلیون نفر در کشور مبتلا به هپاتیت B هستند، از درمان رایگان بیماران هموفیلی و تالاسمی مبتلا به هپاتیت خبر داد.


رئیس چهارمین کنگره بین‌المللی هپاتیت تهران با اعلام اینکه ۱٫۴ میلیون نفر در کشور مبتلا به هپاتیت B هستند، از درمان رایگان بیماران هموفیلی و تالاسمی مبتلا به هپاتیت خبر داد.
به گزارش مهر، دکتر سیدموید علویان روز یکشنبه در نشست خبری چهارمین کنگره هپاتیت تهران با عنوان این مطلب که ۴۰۰۰ بیمار هموفیلی و تالاسمی مبتلا به هپاتیت C هستند، گفت: در ۴ سال اخیر ۲۵۰۰ نفر از این افراد با همکاری ۱۳ مرکز در سراسر کشور به صورت رایگان درمان شده‌اند.
وی با اعلام اینکه هپاتیت B و C زمینه بیماری مزمن کبدی را فراهم می‌کنند، افزود: ۱٬۴۰۰٬۰۰۰ در کشور مبتلا به هپاتیت B هستند که متاسفانه حدود ۹۰ درصد آن‌ها شناسایی و تشخیص داده نشده‌اند.
رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اعظم از کاهش شیوع هپاتیت B در کشور خبر داد و گفت: شیوع این بیماری در سال ۱۳۵۷ بالای ۵ درصد بود که هم اکنون به شیوع ۲ درصد کاهش یافته است.
علویان، علت کاهش شیوع هپاتیت B در ایران را انجام برنامه واکسیناسیون و افزایش سطح آگاهی جامعه دانست و افزود: انجام آزمایش خون به شناسایی و تشخیص هپاتیت B کمک می‌کند.
وی، تنها مشکل حال حاضر بیماران مبتلا به هپاتیت B در کشورمان را هزینه‌های دارو و آزمایش عنوان کرد و گفت: حدود ۱۰ درصد داروهای مورد نیاز این بیماران تحت پوشش بیمه نیست.
علویان، هزینه یک ماه داروی بیمار هپاتیت B را ۵۸٬۰۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: هزینه آزمایش این بیماران نیز حدود ۲۰۰٬۰۰۰ تومان است.
این فوق تخصص گوارش و کبد در ادامه به وضعیت هپاتیت C در کشور اشاره کرد و با اعلام این مطلب که تمامی داروهای این بیماران در ایران تحت پوشش بیمه است، گفت: قریب به ۲۰۰٬۰۰۰ نفر در کشور مبتلا به هپاتیت C هستند که ۴۰ درصد آن‌ها هموفیلی، ۱۸ درصد تالاسمی، ۱۵ درصد دیالیزی و ۴۰ درصد آن‌ها را معتادان تزریقی تشکیل می‌دهند.
وی با عنوان این مطلب که هر سال ۲ تا ۳٬۰۰۰ نفر از مبتلایان به هپاتیت C در کشور درمان می‌شوند، نداشتن توان مالی را از مهم‌ترین علل درمان نشدن این قبیل بیماران دانست.
علویان با تاکید بر انجام آزمایش افرادی که سابقه رفتار پرخطر داشته‌اند و همچنین کسانی که قبل از سال ۱۳۷۵ خون دریافت کرده‌اند برای تشخیص هپاتیت C، افزود: برای درمان این بیماران دارو به اندازه کافی در کشور وجود دارد.
رئیس چهارمین کنگره بین المللی هپاتیت تهران در ادامه به مغفول ماندن هپاتیت D در کشور اشاره کرد و گفت: هپاتیت A و E در ایران کنترل شده است.
وی با اعلام اینکه ۲ تا ۵ درصد مبتلایان به هپاتیت B، مبتلا به هپاتیت D هم هستند، افزود: به زائرانی که به عتبات عراق می‌روند توصیه می‌کنیم مراقب هپاتیت A باشند. چون وضع بهداشتی عراق خیلی خوب نیست و موارد متعددی از زائران جوان را داشته‌ایم که رفته‌اند کربلا و هپاتیت A گرفته‌اند.
علویان در ادامه به ویژگیهای چهارمین کنگره بین المللی هپاتیت تهران اشاره کرد و گفت: این کنگره برای چهارمین سال متوالی با حضور سخنرانان برجسته و شرکت کنندگان خارجی از آمریکا، کانادا، ایتالیا، انگلستان، آلمان و کشورهای منطقه خاورمیانه دوم تا چهارم آذرماه برابر با ۲۳ تا ۲۵ نوامبر در بیمارستان میلاد و ۵ آذر مصادف با ۲۶ نوامبر ۲۰۱۱ با موضوع سرطان و پیوند کبد در دانشگاه علوم پزشـکی شیراز بـرگزار می‌شود.
وی، کنگره بین المللی هپاتیت تهران را معتبرترین کنگره منطقه دانست

نویسنده : هاشم : ٩:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم