زیتون(روان شناسی ازدواج)

چرا شاد نیستیم !!؟

سیده زهره طباطبائی

خانواده - دکتربراتی سده می گوید که در تحقیقی که شخصا در مورد شادی در خانواده ها انجام داده با نمونه های عینی متاسفانه به این نتیجه رسیده که رضایت از زندگی و شادی در جامعه ما در متاهل ها نه تنها بیشتر نیست بلکه در بسیاری از موارد کمتر است .

 دکتر معید فر جامعه شناس  هم ادامه می دهد که از سنینی به بعد احساس شادی دیگر به اندازه سال های جوانی و نوجوانی نیست چرا که شادی هم انرژی می خواهد و یک جوان و نوجوان پر از انرژی است و با وجود این که در شرایط رفاهی بهتری هستند اما کاملا بی انگیزه هستند .
او ادامه می دهد که طبیعی است که وقتی که دو نفر با حس خوبی در کنار هم هستند این خانواده شاد است اما بسیاری از خانواده ها ی ما در حال حاضر پر از تنش هستند و در بسیاری از موارد این طلاق عاطفی است که بر خانواده سایه انداخته و این خانواده نمی تواند خانواده شادی باشد.
پی نوشت:

1-ممکن است برای جدایی از همسرتان دلایل قابل توجیهی داشته باشید اما پرسش نامه  به شما کمک می کند تا بدانید این تصمیم درست است یا نه؟

2->>"خوشبختی خانوداگی"

 3->>افزایش عدم تفاهم

 4->>محققان آمریکایی اعلام کرده‌اند که سختی عروق کرونر قلب در زنانی که شوهران خشن دارند و یا مدام با شوهران‌شان جروبحث دارند، بیشتر است.

 ۵۲ نکته برای شادی و افزایش بهره وری –...

 6->>"گفتگو" ویژگی خانواده سالم است/ گفتگوی خانوادگی آرامش‌بخش است

  7->>زیتون(روان شناسی ازدواج)

--------------

زیتون :میشه انشاالله با برنامه غذایی مناسب شادبود برنامه غذائی که سازگارباکبدباشد وکبد آنرا پس نزند وجذب کند

نویسنده : هاشم : ۱:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٩/۸
Comments نظرات () لینک دائم